Futbolowe podsumowanie regionu #13

2017-10-09 17:24:20

Astoria Szczerców od trzech kolejek nie potrafi pokonać rywala, co wykorzystuje liderujący piotrkowskiej klasie okręgowej RKS Radomsko. Punkty zgubił także ESPN Bełchatów, którego w tabeli wyprzedził KS Grocholice wygrywając na wyjeździe aż 7:2! Za tydzień obie drużyny zagrają ze sobą, zatem czekają nas duże emocje.

W IV lidze na boisko wyszła jedynie połowa naszych drużyn. Z powodu złego stanu boisk odwołano spotkania PGE GKS II Bełchatów oraz Zjednoczonych Gmina Bełchatów, nowy termin ustali Łódzki Związek Piłki Nożnej. Za to trzy punkty zdobył Włókniarz Zelów, który u siebie podejmował Ceramikę Opoczno. Wynik meczu otworzył Albin Maciejewski, a przed przerwą podwyższył Adrian Olszews. Końcowy rezultat ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem Sebastian Krajda. Zespół Rafała Kaczorowskiego jest piąty w tabeli.

Drużyny Astorii i RKS to faworyci w grze o awans do IV ligi / fot. Piotr Tokarczyk (FotoPiotr)

Dwie pozycji niżej plasuje się Omega Kleszczów, która sensacyjnie zremisowała na wyjeździe z Pilicą Przedbórz. Dla tej drużyny był to zaledwie drugi mecz w sezonie, który zakończyła ze zdobyczą punktową. Gola na wagę "oczka" dla "Omeżki" zdobył Mateusz Roczek w 52. minucie. Jak informuje klub z Kleszczowa, drugi mecz z rzędu w bramce Omegi zagrał Mateusz Gałczyński. Paweł Wiśniewski leczy kontuzję, ale na kolejny mecz z Włókniarzem Zelów podstawowy bramkarz w wyborze Marcina Zimocha powinien już być gotowy.

Astoria Szczerców zremisowała z Włókniarzem Moszczenica 1:1, choć prowadziła po golu Mateusza Borunia. W 84. gospodarze wyrównali, a dodatkowo w doliczonym czasie gry mieli rzut karny, którego ku uciesze szczercowian nie wykorzystali. Zadyszka Astorii sprawiła, że liderujący klub z Radomska ma już siedem punktów przewagi nad drużyną Marka Przybyła. Podział "oczek" nastąpił także w meczu Omegi II Kleszczów, która grała z MGKS Drzewica.

Klasę niżej punkty wypuściła z rąk szczercowska "dwójka". Astoria II prowadziła już 3:0 ze Startem Niechcice po hat-tricku Pawła Drągowskiego. Jednak sześć minut po jego trzecim golu - w 60. minucie - było już tylko 3:2, a kwadrans później goście wyrównali stan meczu. Wynik do ostatniego gwizdka nie uległ już zmianie, co zapewne wzbudziło duży niedosyt u Wiesława Maka i jego podopiecznych. Z kolei w sieradzkiej A-klasie komplet dla Hetmana Rusiec, który pokonał u siebie LGKS Charłupia Mała 3:1. Gospodarze stracili bramkę już w 5. minucie, by w 21. dzięki Piotrowi Ławniczakowi wyrównać. W 77. minucie gracz gości został napomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Od tego momentu Rusiec żwawiej ruszył na rywala, co miało swój efekt w postaci dwóch bramek. Najpierw w 87. trafił Andrzej Koziara, a w 90. Łukasz Mielczarek.

W B-klasie KS EBE SPN Bełchatów przegrał w meczu kolejki z LKS Dobryszyce. Spotkanie początkowo miało zostać rozegrane w Bełchatowie, ale ze względu na turniej rugby został przeniesiony na boisko rywala. Do przerwy bełchatowianie przegrywali 0:2, a na początku drugiej odsłony meczu 1:3. W 63. minucie bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Filip Śliwiński, ale na więcej ESPN tego dnia już nie było stać. Dodatkowo stracił jeszcze jednego gola. Porażkę lokalnego rywala wykorzystał KS Grocholice, który wygrał z Grabką II Grabica 7:2, choć mentalnie był gotowy na trudną przeprawę. Mecz ustawiły dwie szybko zdobyte bramki, a po pierwszej połowie KSG prowadził 4:1. W drugiej odsłonie gry zdobył jeszcze trzy bramki, a hat-tricka skompletował Łukasz Kołodziej. Za tydzień na boisku przy ul. Ampera czekają nas B-klasowe derby Bełchatowa (KSG - ESPN), w których każda ze stron liczyć będzie na trzy punkty.

IV liga, gr. łódzka (11. kolejka):
* Włókniarz Zelów - Ceramika Opoczno 3:0 (1:0)
bramki dla Zelowa: Albin Maciejewski, Adrian Olszewski, Sebastian Krajda

Włókniarz: Wnuk - Chorąży, Bendkowski (80’ Krajda), Dymek, Boczkiewicz, Muszyński, Maciejewski, Bednarek, Wroński, Kaliski (28’ Danecki), Olszewski (78’ Rosiak)

* Pilica Przedbórz - Omega Kleszczów 1:1 (1:0)
bramka dla Omegi: Mateusz Roczek

Omega: Gałczyński - Grzywiński, Pałyska, Tomesz (78’ Ociepa), Szewczyk, Krzysztof Kowalski, Piotr Janeczek, Barański (46’ Berg), Paweł Kowalski (46’ Belica), Roczek, Grabowski (46’ Konecki)

* Zjednoczeni Stryków - PGE GKS II Bełchatów (mecz przełożony)
* MKP-Boruta Zgierz - Zjednoczeni Gmina Bełchatów (mecz przełożony)

(5. Włókniarz Zelów 21 [7-0-4] 22:16; 7. Omega Kleszczów 17 [5-2-4] 23:24; 14. GKS II Bełchatów 10 [3-1-6] 22:23; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-10] 3:75; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (9. kolejka):
* Włókniarz Moszczenica - Astoria Szczerców 1:1 (0:1)
bramka dla Astorii: Mateusz Boruń

Astoria: Piotr Pabiś - Przemysław Świętczak (80’ Konrad Woźniak), Radosław Pęciak, Adam Bogucki, Mateusz Boruń, Dawid Kęsy, Krzysztof Kowalski, Sławomir Landowski, Mariusz Rudzki, Kamil Sadziński, Krzysztof Skała

* MGKS Drzewica - Omega II Kleszczów 1:1 (1:0)
bramka dla Omegi II: Krzysztof Baryła

(2. Astoria Szczerców 20 [6-2-1] 26:10; 5. Omega II Kleszczów 15 [4-3-2] 22:13)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (8. kolejka):
* Astoria II Szczerców - Start Niechcice 3:3 (2:0)
bramki dla Astorii II: Paweł  Drągowski (x3)

Astoria II: Zbigniew Mielczarek - Mateusz Siewiera (75’ Adrian Matysiak), Ernest Rudzki, Tomasz Siewiera (70’ Artur Daroch), Bogumił Stępnik (55’ Damian Matysiak), Konrad Wańdoch, Arkadiusz Rojszczak (65’ Piotr Piotrowski), Mateusz Bogunia, Mariusz Soboń, Paweł Drągowski (60’ Oskar Barasiński), Piotr Siewiera

(5. Astoria II Szczerców 14 [4-2-2] 22:16)

A klasa, gr. Sieradz II (9. kolejka):
* Hetman Rusiec - LGKS Charłupia Mała 3:1 (1:1)
bramki dla Hetmana: Piotr Ławniczek, Andrzej Koziara, Łukasz Mielczarek

Hetman: Jakub Matusiak - Marcin Wojciechowski, Piotr Ławniczek (75’ Grzegorz Penciak), Łukasz Mielczarek, Paweł Matynia, Kamil Studziński (46’ Sebastian Kłos), Marek Kozioł, Artur Witczański (83’ Jakub Ochocki), Łukasz Walewacz, Andrzej Koziara, Krystian Stępień (57’ Wiktor Uciński)

(8. Hetman Rusiec 14 [4-2-3] 29:27)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (8. kolejka):
* Grabka II Grabica - KS Grocholice Bełchatów 2:7 (1:4)
bramki dla KSG: Łukasz Kołodziej (x3), Piotr Raś (x2), Marceli Schabowski, Paweł Jasiński

KSG: Konrad Maciejek - Dominik Bartczak, Hubert Kozieł, Damian Michalak (60’ Bartłomiej Dylak), Rafał Chmielewski, Piotr Nowicki (60’ David Castaneda-Zając), Damian Jodełka, Łukasz Kołodziej (70’ Paweł Stępień), Marceli Schabowski, Piotr Raś, Paweł Jasiński

* LKS Dobryszyce - ESPN Bełchatów 4:2 (2:0)
bramki dla ESPN: Kamil Frąckowicz, Filip Śliwiński (rzut karny)

ESPN: Tomek Kędzierski - Damian Szewczyk, Filip Śliwiński, Bartosz Michałek, Mateusz Brożyna (67’ Kuba Głowacki) - Rafał Trzmiel, Kamil Włoch (46’ Michał Kutyba), Karol Szklarski, Dominik Stasiak (81’ Łukasz Młynarski) - Kamil Frąckowicz, Dominik Więcław

* Alfa Kleszczów - Pilica II Przedbórz 0:0

(3. KS Grocholice Bełchatów 19 [6-1-1] 22:9; 4. ESPN Bełchatów 18 [6-0-2] 32:13; 9. Alfa Kleszczów 5 [1-2-5] 6:20)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 184861 odwiedzin