Wiktor Rydz: Nie szukamy nowego trenera

2017-10-05 15:00:05

Wiktor Rydz: Nie szukamy nowego trenera

Wiktor Rydz, prezes GKS Bełchatów zapewnia, że pomimo słabych ostatnio wyników pozycja trenera Mariusza Pawlaka nie jest zagrożona. - Trener nie stracił zaufania - podkreśla. W ostatnich pięciu meczach PGE GKS zdobył tylko dwa punkty.

- Nie rozglądamy się za nowym trenerem - mówi Wiktor Rydz, prezes GKS Bełchatów. "Brunatni" ostatni raz w lidze wygrali 26 sierpnia (2:0 z Rozwojem Katowice). Od tamtej pory zanotowali tylko dwa remisy i trzy porażki. Spadli na 10. miejsce w tabeli 2. ligi.

- Początek sezonu był obiecujący, rosły oczekiwania gry o cel, jakim mógłby być awans - podkreśla Wiktor Rydz. - Ostatnio jednak pogubiliśmy punkty. Mimo to nie wykonujemy nerwowych ruchów. Tabela jest na tyle spłaszczona, że wszystko jeszcze może się okazać - dodaje.


371.jpg

Trener Mariusz Pawlak może spać spokojnie?

To, że sytuacja w tabeli nie jest jeszcze tragiczna PGE GKS zawdzięcza temu, że drużyny z czołówki grały ze sobą i wzajemnie odbierały sobie punkty. Do liderujących Warty Poznań i Radomiaka Radom "Brunatni" tracą 11 punktów. Do trzeciego GKS Jastrzębie o trzy oczka mniej, a do będącego na barażowym, czwartym miejscu ŁKS - "tylko" cztery punkty".

Mimo to, w niektórych mediach pojawiły się spekulacje, że pozycja trenera Mariusza Pawlaka jest zagrożona. W sobotę PGE GKS miał grać z Gwardią Koszalin, ale ten mecz został przełożony [więcej tutaj]. W związku z tym następnym meczem PGE GKS będzie pojedynek z liderem Wartą Poznań. Na wyjeździe. O punkty będzie ciężko, a kolejna porażka może być dla posady szkoleniowca zagrożeniem.

- Nie chcę mówić, który mecz będzie meczem ostatniej szansy - podkreśla prezes Rydz. - Każdy mecz jest ważny dla nas i dla trenera. Oczywiście mecz z Wartą będzie trudny, ale liczymy, że drużyna zacznie grać tak, jak powinna. Potencjał w tym zespole jest ogromny, wierzę w chłopaków, a trener nie utracił zaufania. Mamy dłuższą przerwę między meczami, to okazja, aby wszystko w zespole poukładać. Liczę, że wrócimy na właściwe tory - dodaje sternik "Brunatnych".

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 582319 odwiedzin