Astoria słabsza od Radomska

2017-09-30 22:31:43

Astoria Szczerców nie sprostała RKS Radomsko w meczu na szczycie klasy okręgowej. Szczercowianie wprawdzie byli w stanie odrobić dwubramkową stratę, ale nie utrzymali korzystnego wyniku. Utrzymali jednak pozycję wicelidera.

W Szczercowie zmierzyły się dwie najlepsze drużyny tego sezonu w okręgówce. Obie niepokonane do tej pory. Wprawdzie faworytem był zespół z Radomska, ale gospodarze liczyli na sprawienie niespodzianki.

W pierwszej połowie lepiej jednak radzili sobie goście. Dobrze w środku pola piłki rozdzielał Bartłomiej Kondracki. Swoją przewagę RKS udokumentował dwoma golami, choć trzeba przyznać, że przy wydatnej pomocy gospodarzy. Najpierw błąd defensywy wykorzystał Krystian Wojtczak, a później szczercowianie sami wpakowali sobie piłkę do bramki.

Po zmianie stron podopieczni Marka Przybyła wyszli na boisko zdeterminowani, by odrobić straty. Świetnie drużynę do walki pchnął kapitan Kamil Sadziński. Już osiem minut po przerwie dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Radosława Pęciaka, który zdobył kontaktową bramkę. Kilka minut później gospodarze cieszyli się z wyrównania. Kamil Sadziński wykorzystał rzut karny, choć stojący między słupkami bramki RKS Wiktor Baranowski był bliski skutecznej interwencji.

Niestety Astoria nie była w stanie utrzymać prowadzenia. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce, a gola na 3:2 dla gości płaskim, kąśliwym strzałem po ziemi z wolnego zdobył inny były piłkarz GKS Bełchatów - Krzysztof Michalak.

Na mecz przyjechała skromna grupa kibiców z Radomska. Nie wywiesili flag, ledwie kilka razy dopingując piłkarzy. RKS dzięki ósmej wygranej z rzędu umocnił się na pozycji lidera okręgówki. Astoria utrzymała drugie miejsce, ale do radomszczan traci już pięć punktów.

Astoria Szczerców - RKS Radomsko 2:3 (0:2)
0:1 - Krystian Wojtczak (28’)
0:2 - bramka samobójcza (45’)
1:2 - Radosław Pęciak (53’)
2:2 - Kamil Sadziński (62’ karny)
2:3 - Krzysztof Michalak (79’)

Skład Astorii: Szymon Malicki - Przemysław Świętczak, Mateusz Borun, Dawid Kęsy, Mariusz Rudzki, Radosław Pęciak, Sławomir Lewandowski, Krzysztof Kowalski, Kamil Sadziński, Krzysztof Skała, Kamil Woźniak.

Skład RKS: Wiktor Baranowski - Marcin Lewacki, Marcin Szóstakiwicz, Krzysztof Michalak, Marek Michalski, Damian Grzejda, Bartłomiej Kondracki, Daniel Nowaczyk, Kacper Woldański, Kacper Banasiak, Krystian Wojtczak.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 246861 odwiedzin