Zapaśnicy GKS z trzema krążkami

2017-09-29 23:05:21

Zapaśnicy reprezentujący barwy GKS-u Bełchatów w trakcie Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski zdobyli trzy medale. Niestety nie udało się zdobyć im złotego krążka, ale jeden srebrny i dwa brązowe również cieszą.

Najlepszy występ z całej trójki zanotował Piotr Drygowski walczący w kategorii wagowej do 100 kg. Zawodnik ten zdobył srebrny medal. W tej samej kategorii Dominik Proszak zdobył krążek brązowy, podobnie jak Igor Jasiński, który w kategorii do 66 kg także zdobył trzecie miejsce.

Sam występ Igora Jasińskiego skomentował trener zapaśników Janusz Włastowski. - Liczyłem na to, że Igor Jasiński zdobędzie złoty medal. Prowadzę tego zawodnika cztery lata i znam jego możliwości. W ostatnim turnieju międzynarodowym w Warszawie zdobył srebrny medal i wynik ten napawa optymizmem - opowiada trener. - Niestety zdarzyła się wpadka. Nie bez winy jest sędzia – kierownik maty. Przed każdą walką zapowiada kto ma się przygotować do następnej walki, lecz niestety w przypadku Igora Jasińskiego tego nie zrobił. Igor został wezwany do walki bez zapowiedzi. Wyszedł na matę zaskoczony, zestresowany i zaraz wpadł na rzut przez biodro. Ta jedna przegrana spowodowała, że zdobył nie złoty, lecz brązowy medal - kończy trener Janusz Włastowski.

Igor mimo tego, że zmienił kategorię wagową z 59 kg na 66 kg wygrywał walkę za walkę, ale mimo wszystko zajął on najniższe miejsce na podium.

Ogółem występ "Brunatnych" można uznać za udany. Z pewnością krążki przywiezione z Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski cieszą. Trzymamy kciuki za naszych zapaśników i liczymy na kolejne sukcesy.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 184861 odwiedzin