Lekcja futbolu na początek

2017-08-12 22:45:06

Zjednoczeni Gmina Bełchatów wysoko przegrali w inaugurującym IV ligę meczu z Unią Skierniewice. "United" przegrali 0:8. Młody zespół grał ambitnie, ale nie sprostał jednemu z faworytów ligi.

Młody zespół Zjednoczonych szybko stracił gola już w 8. minucie meczu, ale potem dzielnie bronił się przed atakami bardziej doświadczonych piłkarzy Unii, którzy w swoim składzie mieli m.in. pozyskanych z Widzewa Adriana Budkę i Michała Czaplarskiego. Decydująca dla losów meczu byłą końcówka pierwszej połowy. Najpierw goście podwyższyli na 2:0 po stałym fragmencie gry, a potem wyprowadzili kontrę po wznowieniu od środka, kiedy sędzia nie odgwizdał fauli na zawodniku "United". Czwarty stracony gol w doliczonym czasie gry oznaczał, że Zjednoczonych czeka wysoka porażka.

W drugiej połowie goście dołożyli kolejne cztery gole i skończyło się wynikiem 0:8.

- Zdecydowały błędy indywidualne i różnica w przygotowaniu fizycznym - mówi Wiesław Siębor, trener "United". - Motorycznie byliśmy gotowi na walkę przez 90 minut, natomiast mój zespół odstawał fizycznie od rywala, to było widać. Ale ja jestem zbudowany postawą chłopaków, zagrali ambitnie, za co im dziękuję. Zagraliśmy z jednym z faworytów, praktycznie nie mając okresu przygotowawczego. Widzimy w jakim miejscu jesteśmy i ile pracy nas czeka - dodaje. - To zespół, z którego można jeszcze sporo wykrzesać - podkreśla.

Jak się okazuje nie był to najwyższy wynik z dotychczas rozegranych meczów 1. kolejki IV ligi. Zawisza Pajęczno przegrała na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków 0:10, dzięki czemu "United" nie są na ostatnim miejscu w tabeli.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Unia Skierniewice 0:8 (0:4)
Skład Zjednoczonych: Cezary Znojek - Kacper Książczyk (70’ Daniel Włodarczyk), Dawid Cheda, Mateusz Orłowski, Sebastian Rożniakowski, Krzysztof Opyd, Kajetan Pauliński, Sławomir Duliniec, Mateusz Marczewski, Kapcer Pawłowski (83’ Michał Mielczarek), Damian Roksela.
Żółta kartka: Opyd (Zjednoczeni)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 184869 odwiedzin