Startuje IV liga

2017-08-12 00:50:29

Startuje IV liga

Ruszają rozgrywki IV ligi piłkarskiej. Dla kibiców z regionu bełchatowskiego, najciekawszej, obok rzecz jasna II ligi, gdzie gra PGE GKS. Powiat bełchatowski znów będzie miał w niej cztery zespoły, choć raczej walczące o inne niż ostatnio cele. PGE GKS II, Omega Kleszczów, Włókniarz Zelów i Zjednoczeni Gmina Bełchatów. Derby powiatu będą więc często. Pierwsze już na początek.

W tym sezonie IV liga będzie zmniejszona. Zamiast 20, zagra w niej 18 drużyn, każdy punkt będzie więc cenniejszy. Poprzedni sezon pewnie wygrała Warta Sieradz, która rok spędzi w III lidze. Kto będzie faworytem do awansu teraz?

Przede wszystkim nie będzie w tym sezonie spadkowicza. Szeregi I grupy III ligi, gdzie grają zespoły z czterech województw (łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego) opuściły bowiem drużyny spoza woj. łódzkiego. W poprzednim sezonie długo o awans rywalizowała z Wartą Sieradz jej imienniczka z Działoszyna. Jeśli powtórzy tak dobry sezon, znów może powalczyć o awans.

Do grona faworytów należy zaliczyć też Unię Skierniewice, która solidnie się wzmocniła i chce skutecznie zapuykać do III ligi. Sporo wzmocnień poczynił też zespół Term Neru Poddębice, którego także należy upatrywać w gronie czołowych drużyn ligi. Ciekawie prezentuje się także beniaminek Orkan Buczek. Trener Jacek Berensztajn skompletował tam solidny zespół z doświadczonymi na tym poziomie piłkarzami.

W poprzednim sezonie 3. miejsce w lidze zajęła Omega Kleszczów. Czy włączy się do walki o awans? Nie ma na to w Kleszczowie ciśnienia, jak mówi trener Marcin Zimoch, w klubie z najbogatszej w Polsce gminy stosują zasadę patrzenia na najbliższy mecz.

Pamiętajmy, że do III ligi awansuje tylko mistrz rozgrywek. Do okręgówki spadają zaś trzy drużyny (bezpośrednio). Jeśli jednak III ligę spadkiem zakończą zespoły z woj. łódzkiego, wówczas zajmą miejsce w IV lidze w następnym sezonie, a więc tym samym spadkowiczów będzie więcej.

Oprócz Orkana Buczek (z okręgu sieradzkiego) w lidze zagra też trzech innych beniaminków - Stal Niewiadów (okręg piotrkowski), Pelikan II Łowicz (okręg skierniewicki) i Boruta Zgierz (okręg łódzki).

Kto zagra w IV lidze? To skład drużyn, które rozpoczynają sezon:
* PGE GKS II Bełchatów
* Omega Kleszczów
* Włókniarz Zelów
* Zjednoczeni Gmina Bełchatów
* LKS Kwiatkowice
* Warta Działoszyn
* Stal Niewiadów
* KS Paradyż
* Zjednoczeni Stryków
* Orkan Buczek
* Pelikan II Łowicz
* Boruta Zgierz
* Termy Ner Poddębice
* Zawisza Pajęczno
* Pilica Przedbórz
* Ceramika Opoczno
* Unia Skierniewice
* KS Kutno

Jak w tym gronie zaprezentują się zespoły z powiatu bełchatowskiego? Omega wydaje się najsilniejsza, ma stabilizację organizacyjną i praktycznie niezmieniony skład. Rezerwy PGE GKS to spora niewiadoma. Czy nowy zespół i nowy trener powalczą o solidne miejsce w górnej połówce tabeli? Oczkiem w głowie klubu z Bełchatowa jest drugoligowy zespół, z którego piłkarze będą też grać na czwartoligowych boiskach. Utrzymanie IV ligi powinno być więc pewne. To interes PGE GKS, by mieć rezerwy, gdzie ogrywa się młodzież, na tym szczeblu rozgrywek.

Włókniarz Zelów w poprzednim sezonie do końca bił się o utrzymanie i tego w Zelowie chcą uniknąć. Spokojny byt i miejsce w środku to cel Włókniarza. Za to Zjednoczeni Gmina Bełchatów to murowany kandydat do spadku. Dobrze, że drużyna po organizacyjnych zawirowaniach przystąpi do rozgrywek, oby jednak nie okazały się one zbyt bolesne dla młodego zespołu. Nowy trener Wiesław Siębor to zawodowy żołnierz, więc wolę walki będzie zaszczepiał piłkarzom. Utrzymanie w IV lidze to będzie duży sukces klubu.

O tym jak przebiegały przygotowania, jakie są cele drużyn i kadry zespołów pisaliśmy wcześniej. Możecie zobaczyć jak to wygląda w poszczególnych klubach:
* Włókniarz Zelów
* Zjednoczeni Gmina Bełchatów
* Omega Kleszczów
* PGE GKS II Bełchatów

Już w pierwszej kolejce dojdzie do derbów powiatu bełchatowskiego. W niedzielę w samo południe na boisku za halą rezerwy PGE GKS podejmą Włókniarz Zelów. Faworyta wskazać trudno, choć w sparingu Włókniarz wygrał wysoko 6:2.

Wcześniej bo w sobotę o godz. 17 na boisku Powiatowego Centrum Sportu Zjednoczeni Gmina Bełchatów podejmą jednego z głównych faworytów rozgrywek Unię Skierniewice. Uniknięcie blamażu będzie niespodzianką, uniknięcie porażki - sensacją. O tej samej porze, tyle że w Działoszynie sezon rozpocznie Omega. To będzie ciekawy mecz dwóch czołowych drużyn ligi.

Sobota:
* Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Unia Skierniewice (Bełchatów, boisko PCS, godz. 17)
* Warta Działoszyn - Omega Kleszczów (działo szyn, godz. 17)
Niedziela:
* PGE GKS II Bełchatów - Włókniarz Zelów (Bełchatów, boisko za halą, godz. 12)

Więcej terminów spotkań IV ligi i innych wydarzeń sportowych znajdziecie w Kalendarzu Kibica.
   

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 514213 odwiedzin