9. miejsce w kraju Daniela Lisa

2017-08-10 23:51:50

9. miejsce w kraju Daniela Lisa

Wiara, pasja i zaangażowanie w końcowy sukces. To przede wszystkim cechuje Daniela Lisa - 25-letniego bełchatowianina, który w ubiegły weekend wystąpił po raz pierwszy na zawodach rozgrywanych na terenie Polski.

Do końca występ "Liska" na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w sobotę 5 sierpnia w Krakowie nie był pewny. Przypomnijmy, że Daniel przed rokiem doznał kontuzji bicepsa, która wykluczyła go ze sportu na spory okres czasu. Bełchatowianin walczył o powrót do pełni zdrowia i to uczynił, choć jak wiadomo skutki operacji odczuwalne są do dziś. Podobnie było i tym razem.

Daniel po rywalizacji we Włoszech i awansie do finału Pucharu Świata, który odbędzie się już 2 grudnia w Gwadelupie na Wyspach Karaibskich nie miał zbyt dużo czasu na regenerację i zaraz potem zaczął przygotowania do Mistrzostw Polski na których bardzo chciał się zaprezentować. Ból nie ustępował, ale mimo tego "Lisek" ciężko trenował i zdecydował się wziąć udział w tej rywalizacji.

- Aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski należało wysłać film eliminacyjny, a sędziowie mieli za zadanie to ocenić i wybrać 20 najlepszych kandydatur z całego kraju. Ja w tym gronie się znalazłem co już było dla mnie malutkim osiągnięciem - mówi Daniel Lis. Pierwsza runda to dwuminotowy pokaz każdego z uczestników. Daniel bez problemu przebrnął przez tą fazę i awansował do finału z 7. miejsca. W drugiej rundzie "Lisek" znów w przeciągu dwóch minut musiał pokazać pełnię swoich umiejętności. Ból w przedramieniu był coraz to silniejszy. Nie chciałem ryzykować zdrowia, bo to je stawiam na pierwszym miejscu - podkreśla "Lisek".

Daniel Lis zajął 9. miejsce, a więc jak na rywalizację na arenie krajowej nie był to zły wynik. Z pewnością tym razem dla 25-latka te zawody nie były priorytetem. - Rok temu walczyłem o to by móc wyprostować rękę, a teraz jestem dziewiąty w Polsce. To dla mnie ogromny, wewnętrzny i życiowy sukces. Nie poddaję się i walczę dalej. 9 września jadę do Warszawy na zawody Bar Battle, które odbędą się w trakcie targów FIWE 2017, a moim priorytetem jest oczywiście Puchar Świata rozgrywany 2 grudnia w Gwadelupie - zapowiada Lis.

- Oczywiście chciałbym podziękować mojej ukochanej dziewczynie Kasi, tacie, siostrze Juli oraz kuzynowi Piotrkowi, którzy wspierali mnie tam w Krakowie oraz na co dzień dodają mi sił i wiary w siebie - kończy Daniel.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 514213 odwiedzin