Chojniczanka za silna dla PGE GKS

2017-08-10 07:10:51

PGE GKS Bełchatów przegrał z Chojniczanką Chojnice 0:3 (0:0) i odpadł z rozgrywek Pucharu Polski. - W drugiej odsłonie meczu Chojniczanka szybko strzeliła bramkę, co było dla nich niezwykle ważne - przyznał po meczu trener Mariusz Pawlak.

Pierwsza odsłona meczu obfitowała w sytuacje podbramkowe, ale żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali. Bliżej tego byli pierwszoligowcy, ale Arkadiusz Moczadło zachował czyste konto. Chojniczanka objęła prowadzenie w 55. minucie za sprawą Tomasza Boczka, a siedem minut później wynik na 0:2 w kontrowersyjnych okolicznościach podwyższył Tomasz Mikołajczak. Wynik końcowy spotkania w 72. minucie ustalił Jacek Podgórski, który umiejętnie wykorzystał chwilową słabość defensywy PGE GKS.

- Gratuluję drużynie Chojniczanki pewnego awansu i życzę by ten zespół awansował jak najwyżej w tych rozgrywkach. Jak się odpada z taką drużyną, to chce się aby następnie grała ona w pucharze jak najdłużej. To był ważny mecz, ale najważniejszy przed nami, za cztery dni w Stalowej Woli. Gramy o punkty - zakończył trener Pawlak.

PGE GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:0)
0:1 - Tomasz Boczek 55’
0:2 - Tomasz Mikołajczak 62’
0:3 - Jacek Podgórski 72’

PGE GKS: Arkadiusz Moczadło - Łukasz Pietroń (81’ Marcin Ryszka), Adrian Klepczyński, Filip Kendzia, Marcin Garuch - Patryk Rachwał, Patryk Janasik - Bartłomiej Bartosiak (70’ Michał Ciarkowski), Dawid Flaszka, Robert Chwastek - Piotr Giel (73’ Emile Thiakane)

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Tomasz Boczek, Maciej Dampc - Jakub Bąk (64’ Jacek Podgórski), Krzysztof Danielewicz, Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak, Jakub Biskup (55’ Emil Drozdowicz) - Tomasz Mikołajczak (71’ Krzysztof Drzazga)

Żółte kartki: Flaszka, Pietroń, Garuch, Bartosiak - Mikołajczak, Grzelak
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)