Mistrzostwa świata z udziałem Skry

2017-08-08 12:38:04

Mistrzostwa świata z udziałem Skry

To już pewne! PGE Skra Bełchatów po raz czwarty zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata! W imprezie, która od 11 do 17 grudnia 2017 roku odbędzie się w Polsce, wystąpi osiem drużyn, a wśród nich żółto-czarni i mistrz Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

- Cieszymy się, że po pięciu latach ponownie zagramy w Klubowych Mistrzostwach Świata. W turnieju wystąpią najlepsze zespoły globu, bardzo utytułowane, więc zapowiada się bardzo wysoki poziom - mówi Prezes KPS Skra Bełchatów, Konrad Piechocki cytowany przez oficjalny serwis www klubu.

Do tej pory odbyło się dwanaście edycji Klubowych Mistrzostw Świata. Na pomysł rozgrywania turniejów wpadli Włosi, którzy gościli najlepsze kluby świata w latach 1989-1992. Później impreza nie odbywała się aż do 2009 roku, gdy chęć organizacji turnieju zgłosili Katarczycy. W Dausze odbyły się cztery edycje Klubowych Mistrzostw Świata, a PGE Skra uczestniczyła w nich trzykrotnie, za każdym razem wracając z medalem.

W 2009 i 2010 roku bełchatowianie sięgnęli po wicemistrzostwo świata, w 2012 zdobyli brąz. - Nasz zespół spisywał się tam bardzo dobrze, za każdym razem wychodziliśmy z grupy i graliśmy o medale, więc wspomnienia mam jak najbardziej pozytywne. Cieszylibyśmy się, gdyby jedna z grup swoje mecze rozegrała w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie zawsze mogliśmy liczyć na doping naszych kibiców - dodaje Wiceprezes bełchatowskiego klubu, Grzegorz Stawinoga.

Tegoroczni uczestnicy Klubowych Mistrzostw Świata to PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (debiutant), Zenit Kazań, Sada Cruzeiro Volei, Lube Civitanova, Club Ciudad de Bolivar, Sarmayeh Bank Teheran VC oraz drużyna z "dziką kartą".

fot. amielczarski.com / Adrian Mielczarski

Artykuł dodał: Materiały prasowe PGE Skry

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 514214 odwiedzin