Wrócili z życiówkami

2017-08-08 11:44:21

Wrócili z życiówkami

Z nowymi rekordami życiowymi wróciło troje reprezentantów Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do pozycji medalowych sporo im jednak zabrakło.

Na mistrzostwa Polski juniorów młodszych do Warszawy pojechało troje reprezentantów BKL. W dwóch konkurencjach startowała Julia Grzelewska. Lepiej poszło jej w trójskoku, gdzie ostatecznie zajęła 9. miejsce. Finał dawał skok na odległość 11,15 m, czyli o centymetr dalej niż rekord życiowy bełchatowianki. Julia w drugim skoku wylądowała w piaskownicy na 11,26 m, pewnie awansując do finału i ustanawiając swój rekord życiowy. W finale było słabiej - 10,85 m, 9,55 m i 11,14 m. Julia była pierwszą zawodniczką, która nie zakwalifikowała się do ścisłego finału, ale aby skakać w konkursie dalej musiał ponownie i to przynajmniej o 5 cm pobić swoją nową życiówkę. Ostateczni skończyła zawody na 9. miejscu. Dla porównania, złota medalistka Karina Sofińska z MOSM Nowy Tomyśl skoczyła 11,97 cm.

- Na pewno można było skakać dalej, dwa razy odbiła się wyraźnie sprzed belki, więc jest pewien niedosyt, natomiast wyniki rywalek pokazały, że szans na walkę o medale nie było - mówi Łukasz Mantyk, trener zawodniczki w BKL. - Julia ma brązowy medal z mistrzostw halowych, ale jednak skoki na stadionie, to co innego, tutaj zawodniczki osiągnęły bardzo wysoki poziom - dodaje.

Słabiej poszło Julii Grzelewskiej też w skoku w dal. Nie przebrnęła eliminacji, oddając najdłuższy skok na 4,74 m, czyli dużo poniżej rekordu życiowego (5,30m). Finał dawał skok na 5,37m.

W biegu na 800 m startował Mateusz Pawlak (na zdjęciu), który uzyskał 14. czas eliminacji (1:59,90), co dało mu awans do finału B. Tam pobiegł bardzo dobrze, zajmując trzecie miejsce, z czasem 1:57,95, o blisko pół sekundy lepszym od tegorocznego rekordu życiowego. Ostatecznie uplasował się na 11. miejscu w zawodach.

- Mateusza trochę zjadł stres, gdyby w eliminacjach pobiegł na poziomie tego co w finale B, to można było myśleć o awansie do czołowej ósemki - podkreśla Łukasz Mantyk. - Sam występ w finale B był bardzo udany - dodaje.

W olimpiadzie w Warszawie startowała także zawodniczka trenera Dariusza Rybarczyka. Wiktoria Konieczna pobiegła na 1500 m. Uzyskała wynik 4:53,09 co jest jej rekordem życiowym. W swoim biegu zajęła trzecie miejsce, ale była to wolniejsza z dwóch serii biegów. Szybsze zawodniczki pobiegły w pierwszym biegu. Aby zdobyć medal trzeba było pobiec poniżej 4:38,49.

Wyniki zawodów

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 514210 odwiedzin