Międzynarodowy sukces GKS

2017-08-08 08:19:04

Młodzi piłkarze GKS Bełchatów (rocznik 2003) wygrali XII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej "SILESIAN CUP 2017", który został rozegrany w Świdnicy. W finale górnicza "jedynka" pkonała łotewski Dynamo Ryga.

Spotkania odbywały się w dwóch grupach, czas gry to 2 x 20 minut. Grano po 11 zawodników (10 w polu + bramkarz). Drużyna rocznika 2003 została podzielona na dwa zespoły i rywalizowała w najstarszej kategorii wiekowej U-14.

Dobra gra w fazie grupowej turnieju pozwoliła młodym bełchatowianom awansować do fazy pucharowej i grę o miejsca medalowe. W ćwierćfinale GKS I pokonał po bramce Kacpra Sionkowskiego Orzeł Ząbkowice, a GKS II uległ 0:1 AP II Żyrardów.

Półfinał to walkower drużyny z Żyrardowa, a w finale GKS I ponownie po golu Sionkowskiego ograł przyjezdnych z Rygi. Bełchatowska "dwójka" w meczu o miejsce piąte uległa dopiero po serii rzutów karnych Kadrze Lubuskiego ZPN.

Kacper Sionkowski (GKS I), autor dwunastu goli, został królem strzelców "SILESIAN CUP". Z kolei najlepszym bramkarzem całego turnieju po raz drugi z rzędu został zawodnik GKS I Komar Kewin, który przez 160 minut zachował czyste konto.

Klasyfikacja końcowa oraz komplet wyników TUTAJ.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 113134 odwiedzin