[VIDEO] PGE GKS pewnie pokonuje Garbarnię

2017-08-06 11:34:38

Nie pozostawił złudzeń PGE GKS Bełchatów beniminkowi 2 ligi Garbarni Kraków. "Brunatni" pokonali nowy zespół w tej klasie rozgrywkowej 3:1 (2:1). - Zagraliśmy skuteczniej niż w poprzednim meczu - cieszy się trener Mariusz Pawlak.

Sobotnie strzelanie rozpoczął już w 3. minucie Bartłomiej Bartosiak dobijając celnie sparowany strzał Piotra Giela. Krakowianie jednak zdołali wyrównać kilka minut później wykorzystując niefrasobliwość defensywy gospodarzy.

Tuż przed zejściem do szatni po pierwszej odsłonie meczu z akcją uciekł duet Giel - Łukasz Pietroń. W końcowej fazie napastnik PGE GKS zgrał piłkę do wbiegającego Pietronia, a ten popisał się pięknym strzałem z 16 metra w samo "okienko" bramki Marcina Cabaja.

W drugiej odsłonie meczu bełchatowianie kontrolowali przebieg spotkania, a w 69. minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Flaszka, który wszedł na boisko dziesięć minut wcześniej. Nasz zawodnik wykończył kontrę, finalizując bardzo dobre podanie wzdłuż bramki Giela.

- To było trudne spotkanie. Zagrały ze sobą dwie drużyny, które chcą grać w piłkę, chcą stwarzać sytuacje. My zagraliśmy skuteczniej niż w poprzednim meczu. Dlatego bardzo ważne było dzisiaj dla nas zwycięstwo przed własną publicznością. Dziś numerem jeden dla nas były te ligowe punkty - przekonywał po meczu Pawlak.

PGE GKS Bełchatów - Garbarnia Kraków 3:1 (2:1)
1:0 - Bartłomiej Bartosiak 3’
1:1 - Petar Borovicanin 13’
2:1 - Łukasz Pietroń 45’
3:1 - Dawid Flaszka 69’

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Adrian Klepczyński, Filip Kendzia, Michał Bierzało, Marcin Garuch – Patryk Rachwał, Patryk Janasik - Bartłomiej Bartosiak (72’ Michał Ciarkowski), Łukasz Pietroń (82’ Mikołaj Bociek), Emile Thiakane (59’ Dawid Flaszka) - Piotr Giel (88’ Przemysław Zdybowicz)

Garbarnia Kraków: Marcin Cabaj - Petar Borovicanin, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Damian Nieśmiałowski - Filip Wójcik (46’ Eryk Ceglarz), Łukasz Pietras, Marek Masiuda (72’ Karol Kostrubała), Tomasz Ogar, Michał Kitliński (65’ Tomasz Liput) - Marcin Siedlarz (78’ Rafał Górecki)

Żółte kartki: Klepczyński, Garuch, Rachwał - Borovićanin, Cabaj, Nieśmiałowski, Ceglarz, Kostrubała