Filip biegał na Węgrzech

2017-08-03 14:56:38

Filip biegał na Węgrzech

Filip Chrosta sprawdził swoją formę w międzynarodowym mityngu na Węgrzech. Jego starsi koledzy z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego przygotowują się natomiast do startów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Najszybszy obecnie młodzik w Polsce pojechał do węgierskiego Gyor na Europejskie Igrzyska Młodzieży. W eliminacjach biegu na 100m Filip Chrosta (na zdjęciu) uzyskał 11,30 s, co dało mu awans do półfinału, w którym poprawił się o 16 setnych sekundy. Dało mu to 12. pozycję. Do rekordu życiowego (10,87) zabrakło sporo, ale też warunki atmosferyczne podczas rozgrzewki i zawodów były trudne. Deszcz z gradem i silny wiatr wiejący w twarz nie sprzyjał uzyskiwaniu dobrych rezultatów. Wychowanek BKL miał jednak okazję sprawdzić się w międzynarodowym towarzystwie.

- Filip rywalizował z o rok starszymi zawodnikami i dodatkowo w trakcie przygotowań do imprezy doznał kontuzji, co nie pozwoliło zrealizować pełnego planu treningowego - tłumaczy Łukasz Mantyk, trener zawodnika w BKL. - Teraz czas odpoczynku i regeneracji, aby we wrześniu potwierdzić na Mistrzostwach Polski młodzików kto jest królem sprintu w tej kategorii wiekowej w 2017 roku - dodaje.

Tymczasem już od jutra swoje mistrzostwa Polski zaczynają juniorzy młodsi. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie wystąpi troje reprezentantów BKL - Mateusz Pawlak w biegu na 800 m, Julia Grzelewska w skoku w dal oraz trójskoku i podopieczna trenera Dariusza Rybarczyka Wiktoria Konieczna, która pobiegnie na 1500 m.

- Szanse medalowe są, ponieważ Julia jest brązową medalistką  z hali w trójskoku i na pewno powalczy aby potwierdzić, że jest czołową zawodniczką w kraju w tej konkurencji - podkreśla Łukasz Mantyk.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 471813 odwiedzin