Startowali w kryteriach i Tour de Pologne

2017-08-03 12:23:37

Udane starty mają za sobą młodzi kolarze LSKK Lityński i LKS Stomil Bełchatów, którzy rywalizowali m.in. w Mini Tour de Pologne oraz w kryteriach ulicznych w Tychach i Pszczynie.

Bardzo dobrze w ulicznych kryteriach zaprezentowała się Karolina Stępień z LSKK Lityński Bełchatów, która potwierdziła swoją formę z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie przypomnijmy otarła się o dwa medale (więcej tutaj). Tym razem dwukrotnie stanęła na podium zajmując w obu przypadkach drugie miejsca podczas ulicznych kryteriów w Tychach i Pszczynie.

Tyskie Kryterium Fiata to jedno z większych miejskich kryteriów ulicznych w kraju. Startowali zawodnicy i zawodniczki z wszystkich kategorii, aż po elitę. Z bardzo dobrej strony pokazała się też młodziczka Maja Naturalna (LSKK Lityński), która zajęła czwarte miejsce. Dzień później w Pszczynie była piąta.

Szóstą lokatę wśród młodzików zajął Kamil Strzelczyk z LKS Stomil Bełchatów. Z dobrej strony pokazali się także Mateusz Wojtasik, który wśród juniorów młodszych był 14.(dzień później w Pszczynie był 15.) i Patrycja Hałubińska, siódma wśród juniorek. Oboje to podopieczni Stefana Piaseckiego w LSKK Lityński.

Kamil Strzelczyk z LKS Stomil, który przebywa z kadrą województwa łódzkiego na zgrupowaniu w Zakopanem wystartował w trzech etapach Nutella Mini Tour de Pologne, czyli edycji wyścigu dla dzieci i młodzików, rozgrywanego równolegle z trwającym właśnie Tour de Pologne, jedynym w Polsce wyścigiem cyklu Pro Tour. Na 18-kilometrowej trasie w Katowicach, z finiszem pod Spotkiem, gdzie ścigali się też zawodowcy Kamil pokazał się z bardzo dobrej strony i zajął 5. miejsce, na 70 startujących zawodników. Dzień później w Szczyrku na krótkim, niespełna dwukilometrowym, ale stromym podjeździe pod Orle Gniazdo był 26.