We wtorek Skra wróci do treningów

2017-08-03 08:06:59

We wtorek Skra wróci do treningów

W przyszłym tygodniu siatkarze PGE Skry Bełchatów wznowią treningi. Przygotowania rozpoczną się 8 sierpnia od popołudniowego treningu w hali Energia.

- Przerwa od maja do sierpnia to długi czas, ale nie był to okres, w którym nic się nie działo. W klubie to czas, kiedy najbardziej skupiamy się na pracy, by przygotować wszystko do nowego sezonu, zamknąć budżet czy dopiąć wszystkie umowy sponsorskie, ale samej siatkówki już brakuje. Myślę, że kibice też z utęsknieniem czekają na rozpoczęcie sezonu - mówi w rozmowie z oficjalnym serwisem www żółto-czarnych prezes Konrad Piechocki.

W pierwszym tygodniu bełchatowianie odbędą osiem jednostek treningowych. We wtorek i czwartek spotkają się na jednych zajęciach, w środę, piątek i sobotę będą trenować dwukrotnie. - Ten czas na pewno będzie bardzo interesujący dla nas wszystkich, będziemy się trochę poznawać, bo w zespole nastąpiło sporo zmian, przede wszystkim zmienił się pierwszy trener - dodaje prezes bełchatowskiego klubu.

W pierwszym okresie przygotowań zabraknie kadrowiczów oraz przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Polski fizjoterapeuty Tomasza Pieczko. W nowej roli spróbuje odnaleźć się Michał Winiarski, który został II trenerem oraz Dominik Posmyk, który został kierownikiem drużyny.

Znany jest już plan sparingów PGE Skry w okresie przygotowawczym, który przedstawia się następująco:
6–7 września:
III Memoriału im. Jana Rutyńskiego w Lubinie (PGE Skra Bełchatów, Cuprum Lubin, Espadon Szczecin, Cerrad Czarni Radom)
16-17 września: Giganci Siatkówki w Wieluniu
20 września: Mecz pokazowy z Łuczniczką Bydgoszcz
30 września – 1 października: VII Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów (prezentacja drużyny i mecz pokazowy) *

* Warto dodać, że VII Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów pierwotnie miał się odbyć tydzień wcześniej, ale z uwagi na mecz o Superpuchar Polski imprezę przełożono.

fot. amielczarski.com / Adrian Mielczarski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 471813 odwiedzin