Porażka GKS na starcie sezonu

2017-07-29 20:21:43

Od falstartu rozpoczął nowy sezon 2 ligi PGE GKS Bełchatów. "Brunatni" typowani jako kandydaci do awansu przegrali w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi 1:2 (0:1). - To trudny teren dla mnie - mówi wprost trener Mariusz Pawlak.

Błękitni to zespół, który ewidentnie nie leży drużynie PGE GKS, ponieważ to trzecia porażka górników w trzecim oficjalnym spotkaniu z tym zespołem. Równie słaby bilans z pomorskim klubem ma szkoleniowiec "Brunatnych". - To chyba czwarta porażka zespołu prowadzonego przeze mnie na tym stadionie. Trudny teren dla mnie. Wiemy, że to tylko piłka i kiedyś to się odwróci - tłumaczy.

Do 20 minuty spotkania bełchatowianie nie ustępowali rywalowi, a niewiele brakowało by zagrozili bramce Marka Ufnala. - Brakowało niewiele, dobrego dogrania i wyjścia 2-3 razy z akcją ’sam na sam’, bo widzieliśmy że linia obrony Błękitnych stała dość wysoko i chcieliśmy to wykorzystać. Potem już było gorzej - relacjonuje Pawlak i ma rację, ponieważ w 32. minucie Błękitni za sprawą Mateusza Węsierskiego objęli prowadzenie.

Dziesięć minut po przerwie było już 2:0, a Pawła Lenarcika pokonał Grzegorz Szymusik. - Nie zagraliśmy tak, jak to planowaliśmy, jak to miało miejsce w Pucharze Polski - mówił na pomeczowej konferencji szkoleniowiec PGE GKS. W 79. minucie kontaktową bramkę strzelił Patryk Janasik, ale tylko na tyle tego dnia było stać bełchatowian. Przegrali oni 1:2 i za tydzień, na GIEKSA Arenie powalczą z Garbarnią Kraków o pierwsze punkty w sezonie 2017/2018.

Błękitni Stargard - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Węsierski 31’
2:0 - Grzegorz Szymusik 55’
2:1 - Patryk Janasik 79

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Łukasz Pietroń, Marcin Grolik, Filip Kendzia, Marcin Garuch - Patryk Janasik, Marcin Ryszka (46’ Adrian Klepczyński) - Michał Ciarkowski (62’ Mikołaj Bociek), Dawid Flaszka, Bartłomiej Bartosiak - Piotr Giel

Żółte kartki: Kotus, Burzyński, Węsierski (Błękitni) oraz Grolik, Klepczyński (PGE GKS)
Sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 249518 odwiedzin