MTB w podbełchatowskich lasach

2019-09-19 20:35:48

Lotto MTB Energy zawitało do Bełchatowa. 135 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie honorowym na pl. Narutowicza. Potem trasa prowadziła malowniczymi, leśnymi ścieżkami Nadleśnictwa Bełchatów.

Rywalizacja toczyła się na dwóch dystansach - Mega (25km) i Giga (48km). Królewski dystans wygrał Bartosz Banach z Gdańska (Torus – Apteka Gemini), który pokonał trasę w 1:34:34, co dało średnią całego wyśącigu na poziomie imponujących, biorąc pod uwagę ukształtowaniwe terenów 31km/h. Zwycięzca dosłonie na finiszowej kresce pokonał drugiego bełchatowianina Pawła Michalaka (LSKK Lityński) oraz Łukasza Matusiaka z Łasku (GATTA Bike RS). Sekundę za nimi na metę wpadł kolejny bełchatowianin Przemysław Olejniczak (LSKK Lityński).

Wśród kobiet triumfowała Ania Wajzer (Sengam Sport Racing Team) z Zawiercia, w czasie 2:01:57, drugie miejsce zajęła Marta Witkowska z Bełchatowa, a trzecie Marta Mikołajczyk (Crazy Racing Team).

Na krótszym dystansie triumfował Bartek Ostrasz z Wrocławia (Viessmann Bike Team), który uzyskał czas 51:23. Dwa następne miejsca zajęli łodzianie Marcin Reszka i Waldemar Mordanka. Wśród kobiet z czasem 1:15:01 wygrała Aleksandra Krawczyka z Kamieńska przed Matyldą Głowacką z Piotrkowa i bełchatowianką Beatą Stolecką.