Dogrywki, rzuty karne, czyli urok okręgowego Pucharu Polski

2019-08-13 21:43:21

Druga runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu za nami. W tej serii doszło do pojedynków drużyn z powiatu bełchatowskiego. Alfa Kleszczów do awansu potrzebowała dogrywki, a rezerwy GKS Bełchatów rzutów karnych.

Najbardziej dramatyczny przebieg miał mecz rezerwowych drużyn GKS Bełchatów i Omegi Kleszczów. Po regulaminowym czasie był remis 2:2. Rozstrzygnięcia nie przyniosła też dogrywka, którą goście kończyli zresztą w dziesiątkę po czerwonej kartce Mateusza Jędrzejczyka. Aż siedem celnych strzałów do bramki Omegi musieli oddać bełchatowianie by zapewnić sobie awans w serii jedenastek. Ostatecznie awans wywalczył GKS II.

Ciekawy mecz oglądali też kibice w Szczercowie, gdzie miejscowa Astoria podejmowała juniorów starszych GKS, którzy mogą mówić o ogromnym pechu. Bełchatowianie strzelili sobie dwa samobóje i gospodarze wygrali 2:0. Juniorzy młodsi GKS natomiast zapewnili sobie awans do kolejnej rundy nie wychodząc na boisko. Ich rywal - Czarni Rozprza - wycofał się z rozgrywek.

Niesamowity mecz był też udziałem Alfy Kleszczów, która do przerwy przegrywała z GUKS Gorzkowice 1:3, by doprowadzić do remisu 4:4 i dogrywki. W dodatkowym czasie Alfa strzeliła dwa kolejne gole i awansowała dalej. Natomiast z Pucharem Polski pożegnał się KS Grocholice, który przegrał 1:2 z LKS Mierzyn.

Dalej grają za to EBE Zjednoczeni Bełchatów, którzy mimo przewagi długo nie potrafili pokonać bramkarza Świtu Kamieńsk. O wygranej zdecydował kunszt Jacka Berensztajna, który dwukrotnie z ok. 20 metrów, najpierw lobem, a potem precyzyjnym strzałem wyprowadził bełchatowian na prowadzenie. Trzeciego gola dołożył Łukasz Michalski wykorzystując sytuację sam na sam.

Wyniki II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego:

* Astoria Szczerców – GKS Bełchatów juniorzy starsi 2:0 (2:0)
Bramki: Konrad Piechura (15’ samobój), Bartosz Madejczyk (41’ samobój)
Astoria: Szymon Dylak, Patryk Ratajczyk, Adrian Ulfik (60’Bartłomiej Kęsy), Oskar Barasiński, Kacper Bogunia, Sebastian Galewski (80’ Krzysztof Brożyński), Rafał Marynowski, Adrian Matysiak, Tomasz Pietkiewicz, Piotr Piotrowski, Krzysztof Siewiera.
GKS: Jakub Wróbewski - Rafał Sady, Konrad Piechura, Bartosz Madejczyk, Oskar Kaliszuk (67’ Remigiusz Jakubczyk), Filip Olszewski, Jakub Stolarczyk, Kacper Konstańczuk, Emil Sztark, Piotr Terkiewicz (75’ Jakub Kusiak), Piotr Adamczyk (46’ Kacper Pater).

* GKS II Bełchatów – Omega II Kleszczów 2:2 (1:2, 2:2, karne 7:6)
Bramki: Adam Sobczyk (1’), Olaf Hajdasz (49’) - Dawid Gajda (4’), Łukasz Roczek (37’)
GKS II: Mikołaj Glinkowski - Filip Morkowski, Kacper Bałamącek, Paweł Zerka , Bartłomiej Lisowski, Jakub Chudzik, Maciej Tomczyk, Bartosz Łudczak, Olaf Hajdasz, Bartosz Grabowiecki, Adam Sobczyk (62’ Wiktor Langier)
Omega II: Dawid Borowiecki, Dawid Barański (55’ Maciej Gasik), Damian Bisaga (70’ Patryk Gal), Dawid Gajda (65’ Marcin Sobczak), Mateusz Jędrzejczyk, Michał Konecki (85’ Bartłomiej Kowalski), Szymon Lesiakowski (88’ Artur Deryngier), Patryk Niewiadomski, Łukasz Roczek, Szymon Serafin, Mateusz Trajdos.

* Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Świt Kamieńsk 3:0 (0:0)
(Jacek Berensztajn 57, 59, Łukasz Michalski 85)
Zjednoczeni: Krystian Paprocki - Filip Śliwiński, Mikołaj Kotowski, Damian Szewczyk - Kamil Włoch, Mateusz Szczepanek (84’ Jakub Szczepka) - Przemysław Perkowski, Jacek Berensztajn (86’ Mateusz Wiewiórowski), Kamil Frąckowicz (81’ Wojciech Piechowicz) - Łukasz Michalski, Filip Przybylski (68 Karol Szklarski).

* GKS Bełchatów (juniorzy młodsi) – Czarni Rozprza – walkower 3:0

* Alfa Kleszczów – GUKS Gorzkowice 6:4 - po dogrywce (4:4, 1:3)

* KS Grocholice – LKS Mierzyn 1:2 (0:0)

* LUKS Gomunice – Start Lgota Wielka 0:2 (0:0)

* Błysk Aleksandrów – KS Paradyż 0:6 (0:3)