Bombowa inauguracja GKS Bełchatów w Fortuna 1 Lidze

2019-07-27 22:22:39

GKS Bełchatów kapitalnie rozpoczął sezon w Fortuna 1. Lidze. W pierwszym po powrocie na zaplecze ekstraklasy meczu "Brunatni" rozbili na własnym stadionie Stomil Olsztyn 3:0, a kibice mogą się tylko licytować kto - Artur Golański, Przemysław Zdybowicz, czy Krzysztof Wołkowicz - strzelił ładniejszą bramkę.

Cóż to był za mecz! GKS Bełchatów rewelacyjnie rozpoczął nowy sezon. Kibice przy Sportowej oglądali świetnie, szybko i składnie grającą drużynę, która pewnie poczynała sobie z piłką przy nodze i bardzo dobrze organizowała się w defensywie po jej stracie. Bełchatowianie opanowali środek pola i często wymieniali między sobą podania. Blokiem obronnym dowodził będący dziś nie do przejścia nowy kapitan GKS Marcin Grolik.

Ozdobą meczu były jednak piękne bramki. Już w 9. minucie kapitalnie z dystansu huknął Artur Golański, a golkiper gości, choć wyciągnął się jak struna musiał wyjmować piłkę z siatki. Pomocnik GKS pokazał już w sparingach, że jest w wybitnej strzeleckiej formie i udowodnił to także na inaugurację ligi.

ZOBACZ BRAMKI Z MECZU

Tuż przed przerwą urody gola pozazdrościł starszemu koledze wychowanek GKS Przemysław Zdybowicz. On również uderzył z dystansu, a piłka zanim zatrzepotała w siatce odbiła się jeszcze od słupka. W drugiej połowie festiwal strzelecki kontynuował Krzysztof Wołkowicz, który po ładnej akcji z lewej strony zbiegł do środka i również strzałem zza pola karnego uzyskał trzecie trafienie dla "Brunatnych".

Chwilę później nie wytrzymał Łukas Kuban, były zawodnik GKS, który ostro sfaulował Mikołaja Grzelaka i wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

O takiej inauguracji Fortuna 1. Ligi kibice GKS mogli tylko pomarzyć. Fantastyczny start notują zresztą beniaminki rozgrywek. Wczoraj 5:0 Chrobrego Głogów zbiła Olimpia Grudziądz i zespół Mariusza Pawlaka, a za nim GKS otwierają tabelę po  pierwszych meczach premierowej kolejki.

GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 3:0 (2:0)
1:0 Artur Golański (9’)
2:0 Przemysław Zdybowicz (44’)
3:0 Krzysztof Wołkowicz (56’)

GKS: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz - Bartłomiej Bartosiak (76’ Bartosz Biel), Paweł Czajkowski, Artur Golański, Wiktor Putin (83’ Dawid Flaszka), Mateusz Marzec - Przemysław Zdybowicz (72’ Dawid Kocyła).

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Ołeh Tarasenko, Jakub Tecław, Lukas Kuban - Artur Siemaszko (83’ Karol Landowski), Waldemar Gancarczyk (59’ Mateusz Cetnarski), Wiktor Biedrzycki, Grzegorz Lech, Mateusz Gancarczyk - Szymon Sobczak (68’ Bartłomiej Niedziela).

żółta kartka: Magiera
czerwona kartka: Kuban (61’)