PGE GKS wygrywa z rywalem Fortuna 1 Ligi

2019-07-13 21:39:41

PGE GKS Bełchatów pokonał GKS 1962 Jastrzębie w sparingowym meczu rozegranym na bocznym boisku za halą sportową. To trzecie zwycięstwo podopiecznych Artura Derbina w czwartym test-meczu przed sezonem. Początek rozgrywek Fortuna 1 Ligi już za dwa tygodnie.

W pierwszej połowie szkoleniowiec "Brunatnych" desygnował do gry jedenastkę, która chyba najbardziej zbliżona jest do tej, która zacznie ligowe rozgrywki. I też w pierwszej odsłonie PGE GKS miał przewagę, ale nie przełożyło się to na wiele klarownych sytuacji i zagrożenie pod bramką Mariusza Pawełka, znanego z ekstraklasowych boisk golkipera, którego raz po raz "pozdrawiał" z trybun miejscowi kibice.

W drugiej połowie trener Derbin wystawił już piłkarzy, którzy poza kilkoma wyjątkami raczej będą stanowić zaplecze pierwszej drużyny i uzupełniać skład. Szansę debiutu w obronie zaliczył Michał Kołodziejski. W drugiej części gry częściej przy piłce byli goście, ale to bełchatowianie strzelili zwycięskiego gola. Po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Mateusza Szymorka golkipera gości pokonał Dawid Kocyła, który za 10 dni skończy dopiero 17 lat!

To trzecie zwycięstwo PGE GKS w sparingach. Wcześniej "Brunatni" pokonali 2:0 Górnik Łęczna i 2:1 Wisłę Kraków oraz zremisowali 2:2 z Odrą Opole. Za tydzień PGE GKS ma w planach dwa sparingi z Sokołem Aleksandrów Łódzki i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Start sezonu Fortuna 1 Ligi 27 lipca przeciwko Stomilowi Olsztyn. Z dzisiejszym rywalem "Brunatni" zmierzą się na wyjeździe w 4. kolejce, 17 sierpnia.

PGE GKS Bełchatów - GKS 1962 Jastrzębie 1:0
1:0 Dawid Kocyła (74’)

Skład PGE GKS:
I połowa: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz - Paweł Czajkowski, Artur Golański - Bartosz Biel, Dawid Flaszka, Mateusz Marzec - Przemysław Zdybowicz
II połowa: Daniel Niźnik - Bartłomiej Lisowski, Jakub Kozica, Michał Kołodziejski, Mateusz Szymorek - Bartłomiej Bartosiak, Damian Michalak, Adrian Małachowski, Dawid Kocyła - Maciej Mas, Przemysław Zdybowicz (70. Dawid Flaszka)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 860967 odwiedzin