Łucki, Górny i Bracki mocni w meczu międzynarodowym

2019-07-02 23:33:17

Dwa miejsca na podium zajęli reprezentanci Bełchatowskiego klubu Lekkoatletycznego podczas międzynarodowego meczu w Kijowie. Młodzież BKL szykuje się już do mistrzostw Polski, zaś starszy od kolegów Szymon Woźniak może się już pochwalić srebrem mistrzostw kraju.

Oskar Łucki, Mateusz Górny i Jakub Bracki wzięli udział w międzynarodowym meczu lekkoatletycznym U18 Polska-Ukraina- Turcja-Białoruś-Rumunia, który rozegrano na stadionie w Kijowie. Zawodnicy BKL reprezentowali Polskę w tych zawodach.

Swoją pozycję najlepszego obecnie płotkarza w kategorii U18 w Polsce i czołowego w Europie (10. czas na kontynencie) potwierdził Oskar Łucki. W Kijowie bełchatowianin wygrał rywalizację na 110m ppł z czasem 14,08.
Mateusz Górny zajął drugie miejsce w sprincie na 100m przegrywając jedynie z reprezentantem gospodarzy. Uzyskał czas 10,85.
Natomiast Jakub Bracki zajął czwarte miejsce w trójskoku z nowym rekordem życiowym 13,76m. - Uzyskiwał on już lepsze wyniki - 13,85, czy nawet 13,95, ale były to wyniki z nieprzepisowym wiatrem - podkreśla Łukasz Mantyk, trener w BKL.

Podczas czwórmeczu w Kijowie rozegrano 30 konkurencji, do których poszczególne reprezentacje desygnowały po jednej zawodniczce i zawodniku oraz po jednej sztafecie. Reprezentacja Polski zdecydowanie wygrała ten mecz z dorobkiem 101 punktów. Drugie miejsce zajęła Ukraina (71 pkt.), trzecie Białoruś (63 pkt.), a czwarte Turcja (61 pkt.).

Dla juniorów młodszych BKL wyjazd do Kijowa to element przygotowań do mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej, które w dniach 10-12 lipca odbędą się w Poznaniu. Oprócz Łuckiego, Brackiego i Górnego do Poznania pojadą także Adam Patrzyk i Filip Chrosta.

Tymczasem już dziś w Raciborzu startują mistrzostwa Polski U20. W trójskoku wystąpi w nich Julia Grzelewska.

Tymczasem udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23 w Lublinie wystartował Szymon Woźniak, wychowanek BKL, reprezentujący obecnie barwy AZS AWF Katowice. W sztafecie 4x100m ze swoim klubem wywalczył srebrny medal. Indywidualnie Szymon zajął na 100m 7. miejsce. Uzyskiwał 10,54s w eliminacjach oraz 10,66 w finale. Oba te wyniki to czasy poniżej rekordu życiowego sprzed mistrzostw, lecz niestety z udziałem zbyt silnego wiatru w plecy.

Przypomnijmy, że po mistrzostwach Polski U18 w Poznaniu Oskar Łucki i Mateusz Górny udadzą się do Baku. W Azerbejdżanie wezmą udział w Europejskim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży.