Zabrakło tak niewiele. Okręgówka nie dla ESPN Zjednoczonych

2019-06-19 23:10:13

ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów nie awansowali do piotrkowskiej klasy okręgowej. W rewanżowym barażu zremisowali ze Skalnikiem Sulejów 2:2 i to goście świętowali awans dzięki dwóm golom strzelonym na wyjeździe.

W niedzielę w pierwszym meczu barażowym rozegranym w Sulejowie także padł remis, tyle że 1:1. Wydawało się, że to spora zaliczka dla ESPN Zjednoczonych. Wynik determinował też poczynania drużyn na boisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Goście musieli zaatakować i tak się stało. To Skalnik prowadził grę w pierwszej połowie, wspierany przez kilkudziesięcioosobową grupę sympatyków. Mecz zresztą wzbudził spore zainteresowanie, trybuny kameralnego obiektu PCS wypełniły się. Czuć było atmosferę piłkarskiego święta, co może nieco paraliżowało piłkarzy ESPN Zjednoczonych.

Starania gości o gola przyniosły efekt w 26. minucie, kiedy Karol Kowalczyk wykorzystał błąd defensywy bełchatowian. Ale goście nie cieszyli się z prowadzenia długo. Oni także przysnęli w obronie, a w sytuacji tej odnalazł się Łukasz Michalski, który spokojnie trafił do siatki.

W drugiej odsłonie obraz gry nieco się zmienił. Goście jakby opadli z sił, coraz częściej do głosu dochodzili piłkarze ESPN Zjednoczonych. Długo wydawało się, że kibice będą oglądać na stadionie PCS dogrywkę. I etedy padł gol dla Skalnika autorstwa Mateusza Reka.

To postawiło gospodarzy w bardzo trudnej sytuacji. Do awansu potrzebowali dwóch goli. Strzelili jednego. Po ewidentnym faulu w polu karnym "jedenastkę" na gola zamienił niezawodny Jacek Berensztajn. Niestety, mimo, że sędzia doliczył aż 5 minut, ekipie ESPN Zjednoczonych zabrakło czasu na strzelenie zwycięskiego gola. Skalnik bronił się umiejętnie, daleko od własnej bramki i dowiózł zwycięski dla siebie remis do końca.

ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Skalnik Sulejów 2:2 (1:1)
0:1 Karol Kowalczyk (26’)
1:1 Łukasz Michalski (37’)
1:2 Mateusz Rek (79’)
2:2 Jacek Berensztajn (89’ karny)

Wyjściowy skład ESPN Zjednoczonych: Paprocki - Śliwiński, K. Perkowski, Szewczyk - Włoch, Kotowski - Siedlecki, Berensztajn, P. Perkowski - Michalski, Przybylski.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 834076 odwiedzin