Mateusz Górny mistrzem Polski w sztafecie szwedzkiej

2019-06-15 00:26:17

Mateusz Górny został mistrzem Polski w sztafecie szwedzkiej w kategorii U18. W zawodach w Krakowie bełchatowianin sięgnął po złoto wraz z kolegami z innych klubów województwa łódzkiego.

W Krakowie rozegrano Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Wielobojach. W sztafecie szwedzkiej w kategorii U18, na pierwszej zmianie wystartował Mateusz Górny z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego (sztafeta szwedzka składa się kolejno z dystansów 100m, 200m, 300m i 400m). Skład tej drużyny to najlepsi zawodnicy z województwa na danym dystansie. Na kolejnych zmianach pobiegli: 200m -Piotr Pęczek (RKS Łódz, trener Tadeusz Szablewski), 300 - Mateusz Turaj (AZS Łódź, trener Piotr Kuczkowski), 400m - Jakub Szczepanik (UMLKS Wieruszów, trener Jarosław Urbaniak). Z czasem 1:56.85 sztafeta nr 1 Województwa Łódzkiego zdobyła złoty medal. W drugiej sztafecie Łódzkiego pobiegł Kacper Wośko z UKS Czempion Bełchatów. Sztafeta ta zajęła 5. miejsce.

W mistrzostwach wystartowała też sztafeta 4x100m młodziczek Czempiona.

***

8. czerwca najmłodsza grupa lekkoatletów z BKL pojechała do Bielska Białej na międzynarodowy mityng o uznanym już prestiżu Beskidianathletic 2019. - Grupa miała się tam przede wszystkim uczyć, czerpać wzorce, podglądać najlepszych - podreśla Łukasz Mantyk, trener w BKL. - Przy bardzo ładnej, słonecznej pogodzie rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych z rówieśnikami z Czech, Białorusi, Niemiec, Serbii. Jak na zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego przystało walczyli dzielnie i przywieźli do domu kilka medali.

Najlepiej spisał się Nikodem Dymiński, który po zaciętej walce zdobył złoto na 60m i srebro na 600m. Kolejny medal przypadł Dawidowi Tatarze, który zwyciężył w biegu na 300m. Świetnie spisały się najmłodsze zawodniczki, Alicja Morawiec startując ze starszymi koleżankami na 60m zajęła 14 m-ce ale 2. w swoim roczniku, podobnie na 300m, była 8. w ogólnej klasyfikacji ale 2. w swoim roczniku. Na tych samych dystansach biegała Martyna Wolna, która odpowiednio w swoim roczniku zajęła 7. i 9. m-ce.

Alicja Morawiec 60m – 9.55 14. m-ce (2. m-ce w swoim roczniku) 300m – 52.64 8. m-ce (2)