Dyrektor MCS: Pieniądze z wynajmu stadionu mogą zostać wykorzystane na remonty i inwestycje

2019-06-14 19:43:13

Dyrektor MCS: Pieniądze z wynajmu stadionu mogą zostać wykorzystane na remonty i inwestycje

Raków Częstochowa będzie rozgrywał spotkania Lotto Ekstraklasy w Bełchatowie, o czym pisaliśmy TUTAJ. Miejskie Centrum Sportu, administrator Stadionu Miejskiego, oficjalnie poinformował o podpisaniu umowy przez obie strony.

- Miejski stadion okazał się bezkonkurencyjny. Bardzo dobry stan murawy, zadaszone trybuny odpowiadające wymogom pod względem ilości miejsc dla kibiców, zaplecze techniczne dla mediów, pomieszczenia vipowskie - to plusy, które przemawiały za naszym obiektem i przekonały władze Rakowa, że będzie on dla nich najlepszy - tłumaczy Marcin Szymczyk, dyrektor MCS w komunikacie opublikowanym na stronie jednostki.


MCS potwierdza także informacje, że beniaminek Ekstraklasy zagra w Bełchatowie 10 spotkań. Pierwsze z nich planowane jest na 20 lipca. Co bardzo ważne, spotkania klubu z Częstochowy mają nie kolidować z terminarzem rundy jesiennej GKS Bełchatów. - Informowaliśmy klub na bieżąco o ustaleniach z Rakowem. Nie ukrywamy, że organizacja rozgrywek Ekstraklasy w Bełchatowie bez GKS nie byłaby możliwa. Wszystkie szczegóły dopracowaliśmy wspólnie. Dziękujemy władzom klubu i kibicom, że przychylili się do naszych planów - mówi Szymczyk.

Dyrektor jednostki i były prezes górniczego klubu cieszy się z możliwości wynajmu i dodatkowego zarobku, który jak wylicza będzie można wykorzystać m.in. na szereg remontów i inwestycji, które miałyby podnieść standardy techniczne miejskiego stadionu.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 907786 odwiedzin