Sukcesy Czempionów w finale Nestle Cup

2019-06-14 13:47:41

Nestle Cup, czyli finał ogólnopolskiego, sygnowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystki programu „Lekkoatletyka dla każdego” odbył się na stadionie warszawskiego AWF. Z medalami z zawodów wrócili młodzi reprezentanci UKS Czempion Bełchatów.

Ambasadorami zawodów w Warszawie, które zgromadziły na starcie blisko 600 młodych lekkoatletów byli: Paweł Fajdek, Paweł Wojciechowski i Emilia Ankiewicz. Z bardzo dobrej strony pokazali się lekkoatleci UKS Czempion Bełchatów.

Złoty medal na 100m wywalczyła Maja Matyśkiewicz walcząca z trudnymi warunkami atmosferycznymi w eliminacjach i w finale. Bełchatowianka uzyskała czasy 13.04 oraz 12.62.

Niemniejszy sukces odniosła o rok młodsza od konkurentek Amelia Zochniak, która w kategorii U14 wywalczyła wicemistrzostwo z najlepszym czasem w Polsce w swojej kategorii U13. Amelia 600m przebiegła w czasie 1:42.75.

Bardzo dużą niespodziankę w kategorii U16 w biegu na dystansie 80m ppł sprawiła Zuzanna Mielczarek, który przy biegnąc pod wiatr uzyskała 12.85. Swoją formę potwierdziły także Marita Dybalak, która 1000m pokonała w czasie 3:08.22 oraz Julia Grochulska, skacząc wzwyż na 155cm. Obie zawodniczki zdobyły brązowe medale.

6. miejsce w biegu na 200m ppł zajęła Maria Kołodziejczuk. Rekord życiowy na 300m, z czasem 44.84, biegnąc ze starszymi rywalkami osiągnęła Anna Olczyk. Natomiast pecha miała Małgorzata Domagała, która w konkursie skoku w dal doznała kontuzji.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 907841 odwiedzin