Maciek Bukowy startami rozpoczął przygotowania do triathlonowych mistrzostw Polski

2019-06-13 00:32:11

Maciek Bukowy startami rozpoczął przygotowania do triathlonowych mistrzostw Polski

Maciej Bukowy, bełchatowski triathlonista z sukcesami wraca do startów po kontuzji. W ramach przygotowań do mistrzostw Polski Iron Man Maciek zameldował się na podium w swojej kategorii w Triathlonie Charzykowy oraz podczas maratonu kolarskiego w Łasku.

- Rozpocząłem przygotowania do głównego startu w tym roku, czyli Mistrzostw Polski Iron Man, które we wrześniu odbędą się w Malborku - podkreśla Maciej Bukowy.

Bełchatowianin wystartował w Triathlonie Charzykowy na dystansie 1/2 Iron Man. Do przepłynięcia było 1,9 km, potem 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu.

- Pływanie szło fajnie, ale po nawrocie płynęło się pod słońce, czyli praktycznie po omacku, nie widząc boi - relacjonuje Maciek Bukowy. - Nadrobiłem ok. 150 metrów - dodaje.

790.jpg

W połowie jazdy na rowerze triathlonistów złapała ulewa. - Przy zjeździe do zakrętu 90 stopni zaliczyłem wizytę w rowie. Na szczęście obyło się bez strat cielesnych i sprzętowych - dodaje. - Natomiast bieg, jak na mnie po kontuzji zaskakująco dobrze, ale jednak zachowawczo - podkreśla.

Ostatecznie Maciek Bukowy zakończył zawody w czasie 4:36.57, co dało mu 6. miejsce open i trzecie w kategorii M40.

Tą samą lokatę bełchatowianin zajął w swojej kategorii w Supermaratonie Jastrzębi Łaskich w Łasku [o tych zawodach pisaliśmy już tutaj, w kontekście startów drużyny Warach Rowery]. - Startowałem na dystansie mega i myślałem, że jestem w kategorii M40, tymczasem przez, jak dla mnie, pokrętny regulamin zostałem przesunięty do kategorii M30 - podkreśla bełchatowianin.

W open Maciek Bukowy zajął 5. miejsce, a w kat. M30 był trzeci (w M40 byłby pierwszy). Zarówno w triathlonie, jak i maratonie w Łasku Maciej Bukowy reprezentował barwy BCTP/LSKK Lityński.

Drugie miejsce na dystansie mini w kategorii M50 zajął Dariusz Siewier.

Zdjęcia z archiwum Maćka Bukowego

 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 907786 odwiedzin