Aniela Lis z brązowym medalem Mistrzostw Świata. Pech i smutek Idy

2019-06-12 14:49:30

Aniela Lis z brązowym medalem Mistrzostw Świata. Pech i smutek Idy

W szwedzkim Helsingborgu odbyły się mistrzostwa świata w trójboju siłowym organizowane przez Międzynarodową Federację (IPF). Wystąpiły w nich dwie bełchatowianki, Ida i Aniela Lis. Młodsza z sióstr, debiutująca na imprezie tej rangi - Aniela, zdobyła brązowy medal w przysiadzie w kategorii wagowej do 47 kilogramów i zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mistrzostwa Świata to impreza, na którą Aniela i Ida przygotowywały się także dzięki wsparciu finansowemu, jakie udzieliło im miasto. Tym razem z tak prestiżowych zawodów medal przywiozła jedynie młodsza z sióstr, Aniela. W przysiadzie uzyskała wynik 77,5 kg, co dało jej trzecią pozycję w tej konkurencji. W wyciskaniu leżąc zanotowała 45 kg, natomiast w martwym ciągu udało jej się zaliczyć 100 kg. Suma jej najlepszych wyników wyniosła 222,5 kg, co było czwartym wynikiem w klasyfikacji generalnej w tej kategorii wagowej.

Z kolei Ida Lis, mistrzyni świata i Europy, występowała w kategorii Junior do 72 kg. W przysiadzie zajęła czwarte miejsce, dzięki wynikowi 170 kg. W martwym ciągu sklasyfikowana została na dziewiątej pozycji za sprawą jedynej udanej próby - 180 kg. Jeśli chodzi o wyciskanie leżąc, Ida "spaliła" wszystkie swoje trzy próby na 90 kilogramów, przez co nie mogła zostać włączona do klasyfikacji generalnej.

fot. Materiały prywatne Anieli Lis

Artykuł dodał: Informacja prasowa UM Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 907846 odwiedzin