Czempioni rozbili bank. Łódzkie u stóp młodzików z Bełchatowa

2019-06-06 11:14:06

UKS Czempion Bełchatów podbił Łódzkie podczas mistrzostw województwa młodzików. Nowy bełchatowski klub wygrał klasyfikację medalową zgarniając 13 medali w tym pięć złotych.

- Tak udanego startu się nie spodziewaliśmy, więcej takich niespodzianek - mówi Dariusz Rybarczyk, trener UKS Czempion. - Oprócz medali mamy także wartościowe wyniki w rankingu najlepszych rezultatów w Polsce oraz przepustki do mistrzostw Polski w Tarnowie - dodaje.

Po dwa złote medale na stadionie łódzkiego AZS sięgnęła Maja Matyśkiewicz. Najpierw uzyskała 2. czas eliminacji na 100m (13 sekund), ale w finale nie miała sobie równych, wygrywając bieg z czasem 12,45, co jest nie tylko jej rekordem życiowym, ale też trzecim rezulatem w tabelach krajowych. Po drugie złoto Maja sięgnęła w biegu na 300m. Bełchatowianka wygrała swoją serię z czasem 40.89, co jest drugim rezultatem w kraju.

Dwa miejsca na podium zajęły zawodniczki Czempiona na 600m. Złoty medal wywalczyła Marita Dybalak z czasem 1:40.01, a srebro Amelia Pawelus z czasem 1:40.66. Dla obu zawodniczek to rekordy życiowe. Również dwa miejsca na podium "czempionki" zajęły w biegu na 200m przez płotki. Złoto wybiegała Maria Kołodziejczuk z życiówką 31.58. Brązowy medal w tym biegu wywalczyła Martyna Mielczarek, z czasem 32.37, co również jest jej życiówką.

Piąte złoto dla Czempiona wywalczyła w biegu na 2000m Oliwia Malinowska (7:11.78). W biegu tym wystartowały tylko dwie zawodniczki Czempiona. Druga, tym samym zdobywając srebro, była Antonina Leska 7:16.17. Dziewczyny z Czempiona, w składzie Maria Kołodziejczuk, Maja Matyśkiewicz, Julia Grochulska i Amelia Pawelus wystartowały też w sztafecie 4x100m. Ustąpiły tylko MKS Aleksandrów Łódzki, zdobywając srebrny medal z czasem 52.02.

Indywidualnie, kolejne srebrne medale dołożyły Maria Kołodziejczuk i Julia Grochulska. Marysia była druga na 80 m ppł (12.91 w finale). W tym biegu trzecie miejsce zajęła Zuzanna Mielczarek (12.99, lepszą o 1 setną życiówkę ustanowiła w eliminacjach). Julia Grochulska natomiast skokiem wzwyż na wysokość 156cm nie tylko zapewniła sobie srebro, ale też nową życiówkę i minimum na wrześniowe mistrzostwa Polski.

Zuzia Mielczarek wrócił z Łodzi z dwoma medalami brązowymi. Drugi krążek wywalczyła w skoku w dal (4,83m to jej życiówka). Jedyny "męski" medal dla Czempiona zdobył Mateusz Markowiak w biegu na 2000m. Czas 6:26.86 pozwolił mu na zajęcie trzeciego miejsca. Wyprzedził go Dawid Drzazga z LKS Omegi Kleszczów (6:20.25), który zdobył srebro.

Blisko medalu dla Omegi był też Filip Dzieciątkowski, ale bieg na 1000m ukończył na czwartym miejscu. Do finału sprintu na 100m awansował Dawid Tatara z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, a w samym finale nie pobiegł.

***

Warto dodać, że młodzież Czempiona bardzo dobrze zaprezentowała się też wcześniej podczas wojewódzkich eliminacji do finałów krajowych projektu "Lekkoatletyka dla każdego", czyli "Nestle Cup". Zasady kwalifikacji były bardzo wymagające, gdyż awansem do wyjazdy na wielki finał premiowani byli tylko zwycięzcy konkurencji. Reprezentanci Czempiona wywalczyli 10 pierwszych miejsc.

W kategorii U16 (w ramach przygotowań do mistrzostw województwa) pierwsze miejsca wywalczyli: Amelia Pawelus (300m), Marita Dybalak (600m), Antonina Leska (1000m), Wiktor Dąbrówka (600m), Maria Kołodziejczuk (200m ppł) i Julia Grochulska (wzwyż).

W kategorii U12 pierwszy w skoku w dal był Mateusz Wośko. W kategorii U14 zwyciężali: Anna Olczyk (300m), Amelia Zochniak (600m) i Amelia Dylewska (skok w dal i 60m).

Drugie miejsca wywalczyli jeszcze Małgorzata Domagała (60m), Wiktor Kuciński, a trzecie lokaty zdobyli: Małgorzata Domagała (w dal), Mateusz Markowiak, Hanna Nowicka i Barbara Haładaj.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 860967 odwiedzin