Górny z drugim wynikiem na listach europejskich! Sześć medali Omegi na Mistrzostwach Polski

2019-06-03 12:35:07

Złoty medal Benedykta Barysia był największym sukcesem reprezentacji Omegi Kleszczów na Mistrzostwach Polski LZS. Dodatkowo kleszczowska delegacja wywalczyła trzy srebrne i dwa brązowe krążki. Za to Mateusz Górny (Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny) był rewelacją Mityngu Gwiazd LA w Piasecznie.

W Zamościu, gdzie odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski LZS, jedyne złoto Baryś zdobył w biegu na 200 m (22.54 s, U23). Dzień wcześniej ten zawodnik zajął drugie miejsce w rywalizacji na 400 m (U23) z czasem 49.63 s. Dwukrotnie na drugim stopniu podium stawała Agnieszka Kuśmierek. Najpierw uczyniła to na dystansie 1500 m (U23), gdzie ustanowiła swój nowy rekord życiowy (4:36.18 S). Następnie ustąpiła jednej rywalce w biegu na 800 m (U23) (2:14.82 s RŻ).

Z kolei brązowe medale do domu przywiozły Milena Gierach i Karolina Iznerowicz. Pierwsza z nich dzięki dobrej postawie w biegu na 800 m (2:14.89 s RŻ, II klasa sportowa, U20) a druga dokonała tego na dystansie blisko czterokrotnie dłuższym (3000 m, 11:03.45 s, U23). Ponadto swoich sił próbowali Sergiusz Urbaniak (7. miejsce na 400 m; 7. miejsce na 800 m), Marcel Kozłowski (5. miejsce na 3000 m; 6. miejsce na 2000 m z przeszkodami). Komplet wyników TUTAJ.

Za to w Piasecznie startowało dwóch podopiecznych Łukasza Mantyka. Mateusz Górny będąc najmłodszym uczestnikiem imprezy wygrał bieg na 100 m. W eliminacjach ten odcinek pokonał w czasie 10.63 s, lecz wiejący wiatr (+2,1 m/s) przekroczył dopuszczalną normę (+2,0). - To ogromny pech Mateusza, ponieważ wynik ten byłby najlepszy w Polsce wśród U-18 oraz byłoby to minimum na Mistrzostwa Europy U-20 - informuje Mantyk. W finale uzyskał za to wynik 10.68 s (wiatr +0,9), zajmując przy tym pierwsze miejsce na listach ogólnopolskich U-18 oraz drugie w Europie (U-18)!.

Drugim zawodnikiem był Szymon Woźniak, który wracając po kontuzji łydki (pisaliśmy o tym TUTAJ) sprawdził się na "setkę", będąc wolniejszym od klubowego kolegi (el. 10,86 s, finał 10,90 s). Ten wynik dał mu dobre 5 miejsce w mityngu.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 806407 odwiedzin