Kacper Krawczyk mistrzem Polski U24 w duathlonie

2019-05-24 23:31:48

Kacper Krawczyk został mistrzem Polski do lat 24 w duathlonie. Bełchatowianin wywalczył złoty medal na dystansie średnim podczas zawodów rozgrywanych w Czempinie.

O zawodach w duathlonie w Czempiniu pisaliśmy już w kontekście Izy Sobańskiej i jej srebrnego medalu w sprincie [więcej przeczytacie tutaj]. W tych samych zawodach w kategorii 18-24 lat na dystansie średnim rywalizował Kacper Krawczyk. Na tym dystansie były to mistrzostwa Polski.

Zawodnicy mieli do pokonania 10 km biegu, potem 60 km jazdy na rowerze i kończący bieg ponownie na 10 km.

- Ten start to była dla mnie impreza docelowa - mówi Kacper Krawczyk. - Mistrzostwa Polski, najważniejszy start w sezonie. Dodatkowo po mistrzostwach Polski w sprincie w Rumii czułem duży niedosyt - podkreśla Kacper.

<

W Rumii, podczas kwietniowych mistrzostw na krótszym, sprinterskim dystansie bełchatowianin złapał defekt roweru i zdobył "tylko" brązowy medal. Tym razem było znacznie lepiej. Kacper zaczął bardzo mocno i w biegu na 10km poprawił swoją życiówkę (pobiegł w czasie 36:58). Wiadomo było, że dla byłego kolarza jazda rowerem będzie atutem. W końcowym biegu Kacper kontrolował przewagę nad rywalami i ostecznie wygrał kategorię z przewagą ponad 5 minut. Wynik całej rywalizacji to 3:01:12.

- Spełniło się moje marzenie - mówi Kacper Krawczyk, który przed startami w duathlonie i triatholonie oraz biegach, przez kilka lat uprawiał kolarstwo. - W dziesiątym roku kariery sportowej zostałem upragnionym Mistrzem Polski i zdobyłem złoty medal, a czego jestem bardzo dumny i szczęśliwy - podkreśla.

Kacper w zawodach reprezentował Miejskie Centrum Sportu. Współpracuje z trenerem Łukaszem Michalaiem z Poznania.