Jasna Góra szczęśliwa dla UKS Czempion

2019-05-08 00:12:42

Bardzo udany start w ogólnopolskim otwarciu sezonu lekkoatletycznego w Częstochowie zaliczyli podopieczni trenera Dariusza Rybarczyka z UKS Czempion. Młodzi Czempioni wywalczyli siedem złotych medali i drugie tyle innych.

UKS Czempion Bełchatów, nowy klub na sportowej mapie Bełchatowa zapełnia swoją gablotę z trofeami swoich podopiecznych. Młodzi bełchatowianie wywalczyli siedem złotych medali.

Maja Matyśkiewicz wygrała bieg na 150m młodziczek z nowym rekordem życiowym - 19,00. - W 2018 roku był to najlepszy wynik w Polsce w kategorii U16 wśród sprinterek - mówi Dariusz Rybarczyk, trener UKS Czempion.

Złoto na 80m ppł wywlaczyła Martyna Mielczarek z życiówką 12,52. Przygotowująca się do debiutu w wieloboju Zuzanna Mielczarek odniosła dwa zwycięstwa z nowymi rekordami życiowymi. W pchnięciu kulą osiągnęła 9,03m, a w skoku w dal 4,83m.

Złoto na 100m w kategorii U14 wywalczyła Mela Dylewska z życiówką 13,65. W tej samej kategowii wiekowej na dystansie 1000m wygrała Tosia Leska z w7ynikiem 3:21,05. Nowy rekord życiowy na 600m wywalczył także Kacper Wośko startujący w U18 (1:22,81).

Młodzi Czempioni sięgali także po medale z innego kruszcu. Druga na 150m w U14 była Ameli Zochniak, ustanawiając życiówkę na 21,25. W tej samej kategorii 100m w czasie 13,65 (rekord życiowy) przebiegła Gosia Domagała, co dało jej drugą lokatę w zawodach. Drugie miejsca wywalczyły także: Julia Grochulska w skoku wzwyż (145cm), Marita Dybalak na 600m (1:44,66) i Wiktor Dąbrówka na 600m (1:36,42, co jest jego rekordem życiowym).

Brązowe medale w Częstochowie zdobyli junior Mateusz Pawlak w debiucie na 2km - 5:51,26) oraz Maria Kołodziejczuk na 80m ppł z życiówką 13,19.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780367 odwiedzin