Zacięty turniej zdolnych tenisistów

2019-04-30 23:50:22

20 utalentowanych tenisistów i tenisistek wzięło udział w II Turnieju Tenisa Ziemnego dla Dzieci, który rozegrano w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. Organizowane przez akademię Pana Grześka zawody wygrali Marta Dudek i Mateusz Dobrakowski.

Młodzi adepci tenisa spotkali się w hali namiotowej PCS, by rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria zielona podzielona została na dwie grupy, spośród których wyłoniono po dwóch najlepszych zawodników/zawodniczki. Po zaciętych meczach grupowych obfitujących w efektowne i długie wymiany do dalszych gier awansowała czwórka: Marta Dudek, Alicja Marcinkowska, Oliwier Kosędka oraz Mateusz Ziach.

Obie doświadczone już zawodniczki pokonały chłopców odpowiednio: Marta Oliwiera 10/2 i Alicja Mateusza 10/3.

Finałowy mecz pomiędzy Martą Dudek i Alicją Marcinkowską zakończył się wynikiem 10/5 dla Marty. W meczu o trzecie miejsce tryumfował Oliwier Kosędka, który pokonał po zaciętym meczu Mateusza Ziacha 11/9.

Emocji nie brakowało również w kategorii pomarańczowej, która podzielona została na trzy grupy. Zwycięzcy grup awansowali do fazy finałowej turnieju i rozegrali między sobą mecze o miejsca na podium.

Do finału awansowali: Mateusz Dobrakowski, Bartosz Kazuba i Filip Włodarczyk. Bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Dobrakowski wygrywając z Bartoszem Kazubą 10/2 i Filipem Włodarczykiem 10/6. Drugie miejsce zajął Bartosz Kazuba, który pokonał Filipa 10/8. Tym samym Filip Włodarczyk uplasował się na miejscu trzecim.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 830500 odwiedzin