PGE GKS wiceliderem 2 ligi! Awans zapewniło historyczne zwycięstwo w Rybniku

2019-04-24 19:28:02

Bardzo ważne zwycięstwo zanotował w środowy wieczór PGE GKS Bełchatów, który pokonał po przepięknej bramce Marcina Ryszki ROW 1964 Rybnik. Był to pierwszy sukces "Brunatnych" na tym trudnym terenie, który przy porażce Olimpii Grudziądz dał im awans na drugie miejsce w tabeli rozgrywek 2 ligi!

Bełchatowianie przystąpili do tego spotkania z jedną zmianą w porównaniu z "jedenastką" posłaną do gry w sobotnim spotkaniu z Gryfem Wejherowo (info TUTAJ). Mianowicie kontuzjowanego Emile Thiakane zastąpi na lewym skrzydle Viktor Putin. Długość pauzy Senegalczyka na tę chwilę nie jest dokładnie znana.

Pierwsza połowa spotkania w Rybniku nie porwała a podopieczni Artura Derbina bramce gospodarzy poważnie zagrozili zaledwie dwukrotnie. Najpierw minimalnie niecelnie główkował Damian Michalski a kilka minut później bliski pokonania Kacpra Rosy był Bartosz Biel. Niestety skrzydłowy PGE GKS w ostatniej fazie akcji został zablokowany przez Pawła Jaroszewskiego.

W drugiej części gry bełchatowianie nadal się męczyli, nie stwarzając za często zagrożenia na połowie gospodarzy. W 75. minucie szczęścia strzałem z dystansu szukał Patryk Mularczyk, ale piłka po jego próbie poleciała wysoko nad poprzeczką. Sześć minut później miała miejsce akcja meczu. Marcin Ryszka mając piłkę przy nodze nie szukał podania do kolegów tylko uderzył i uczynił to nie dość, że pięknie dla oka, to jeszcze celnie! To drugi gol 21-letniego pomocnika w tym sezonie i ponownie dający końcowy sukces. Pierwszy w tym roku na boisku przeciwnika.

Ostatnie kilka minut pojedynku to duża nerwowość w bełchatowskim obozie ale zakończona powodzeniem i dopisaniem do ligowego dorobku kolejnych trzech punktów. Była to wiktoria o tyle istotna, że umożliwiająca GKS awans na drugie miejsce w tabeli! Swój mecz przegrał dotychczasowy wicelider z Grudziądza, który nie dał rady na wyjeździe Gryfowi Wejherowo (0:3). Dzięki temu "Brunatni" mając 51 pkt. wyprzedzają o punkt Olimpię, Elanę Toruń i Widzew Łódź.

ROW 1964 Rybnik - PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
0:1 - Marcin Ryszka 81’

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek - Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka - Bartosz Biel, Patryk Mularczyk (83’ Artur Golański), Viktor Putin (75’ Hubert Tylec) - Bartłomiej Bartosiak (70’ Przemysław Zdybowicz)

Żółte kartki: Brychlik (ROW) oraz Zdybowicz (GKS)
Czerwona kartka: Przemysław Brychlik (90. minuta, za drugą żółtą)
Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 830478 odwiedzin