[VIDEO] Świąteczne zwycięstwa naszych drużyn. Kibice w Ruścu oglądali piękną bramkę z kilkudziesięciu metrów

2019-04-23 08:43:01

Zaledwie kilka drużyn z naszego regionu wyszło na boiska w czasie świąt Wielkiej Nocy. Większość z nich boiskowe zmagania rozstrzygnęła na swoją korzyść, dzięki czemu ten wyjątkowy okres można było spędzić w pełnej radości.

Nasi IV-ligowcy rozegrali spotkania 23. kolejki na raty. Najpierw w piątek Włókniarz Zelów pokonał rezerwy Pelikana Łowicz a dwie z czterech bramek gospodarzy zdobył Norbert Dregier, który swe występy w Zelowie łączy z grą w futsalowej ekipie Pogoni Zduńska Wola. W tle sportowych wydarzeń miał miejsce dramat jednego z graczy Pelikana. Jak poinformował "Łódzki Futbol", w 74. minucie, w niegroźnej sytuacji, otwartego złamania nogi doznał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Adam Pytkowski. Cierpiącego z bólu piłkarza zniesiono na noszach, okryto folią termiczną i wezwano karetkę pogotowia. Ta dojechała na obiekt w Zelowie dopiero po 35 minutach. Kierowca pogotowia tłumaczył tak długi czas oczekiwania stanem technicznym i wiekiem pojazdu. Z kolei w sobotę po wyrównanym spotkaniu Omega Kleszczów zremisowała bezbramkowo z KS Kutno.

Kolejne ważne zwycięstwo w sieradzkiej A-klasie Hetmana Rusiec. Tym razem zespół prowadzony przez duet trenerski Rafał Dziedzic - Mariusz Studziński pokonał wysoko piątą drużynę ligi, LKS Pyszków. Gospodarze objęli prowadzenie już w 7. minucie za sprawą Piotra Ławniczaka. Dziesięć minut później było już 2:0 a na listę strzelców wpisał się Paweł Matynia. Po upływie 120 sekund kibice w Ruścu cieszyli się z trzeciego gola, po tym jak golkipera gości pokonał po raz drugi Ławniczek. W drugiej części meczu wicelider trafił jeszcze dwukrotnie, przy czym gol Patryka Małkowskiego z 75. minuty można określić mianem "stadionów świata". Zachęcamy by go obejrzeć w skrócie z tego spotkania, który przygotowali przedstawiciele Hetmana.

W pojedynku kolejnej serii gier Centralnej Ligi Juniorów U-18 drużyna PGE GKS Bełchatów wygrała na wyjeździe z Motorem Lublin 2:1 (2:0). Było to niezwykle ważne zwycięstwo, ponieważ "Brunatni" walczą z Motorem o utrzymanie w lidze. Obie bramki dla bełchatowian padły po niemal bliźniaczych akcjach, kiedy to Konrad Matuszewski świetnymi podaniami uruchamiał Damiana Warneckiego a ten pokonywał bramkarza gospodarzy. Kolejną serię gier młodzi piłkarze GKS rozegrają w Bełchatowie.

IV liga, gr. łódzka (23. kolejka):
* Włókniarz Zelów - Pelikan II Łowicz 4:0 (1:0)
bramki dla Włókniarza: Norbert Dregier (x2), Tomasz Majsak, Damian Głowacki

Włókniarz: Gawroński – Majsak, Golański, Bendkowski (74’ Łucki), Oborowski – Głowacki, Boczkiewicz (65’ Raś), J. Dregier, N. Dregier (55’ Jachymski), Maciejewski (70’ Piesik) – Pawelec (58’ Majda)

* KS Sand Bus Kutno - Omega Kleszczów 0:0

Omega: P. Wiśniewski - Roczek, Michalak, Kuliberda, Ociepa (75’ Serafin) - Zieliński, Szaniec, Pieniążek (84’ Lesiakowski), P. Kowalski, Krzysztof Kowalski (77’ Saternus) - Pałczyński (67’ Tomesz)

(9. Włókniarz Zelów 27 pkt. [8-3-11] 32:40; 10. Omega Kleszczów 26 [7-5-10] 35:38 ([zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek)

A klasa, gr. Sieradz II (21. kolejka):
* Hetman Rusiec - LKS Pyszków 5:1 (3:0)
bramki dla Hetmana: Piotr Ławniczek (x2), Paweł Matynia, Krystian Stępień, Patryk Małkowski

(2. Hetman Rusiec 41 [13-2-6] 63:50)