Świąteczne zwycięstwo PGE GKS. Walka o awans trwa

2019-04-20 23:19:44

PGE GKS Bełchatów wykorzystał potknięcia rywali w walce o awans do 1. ligi (porażka Elany i remis Widzewa) i pokonał broniący się przed spadkiem Gryf Wejherowo 3:1. Kibice przy Sportowej oglądali aż trzy rzuty karne.

Do meczu PGE GKS przystępował znając wyniki meczów Radomiak-Elana (2:0) i Siarka-Widzew (1:1). Podopieczni Artura Derbina wykorzystali potknięcia rywali. Już w 13. minucie gospodarze objęli prowadzenie, po tym jak bramkarz gości odbił piłkę przed siebie po strzale Bartłomieja Bartosiaka, a piękną dobitkę z woleja wykorzystał Emile Thiakane. Niestety Senegalczyk zakończył mecz jeszcze w pierwszej połowie z powodu urazu mięśniowego.

Kibice przy Sportowej oglądali aż trzy rzuty karne. Pierwszy podyktowany został za faul na Patryku Mularczyku. Jedenastkę mocnym strzałem wykorzystał Damian Michalski. Drugiego karnego oglądaliśmy po przerwie, kiedy to Pawła Lenarcika pokonał Krzysztof Wicki. Bełchatowianie mogli podwyższyć z kolejnej jedenastki, ale tym razem w słupek strzelił Bartosiak. W tym momencie było już jednak 3:1, bo chwilę wcześniej po składnej akcji drużyny gola zdobył Mularczyk.

PGE GKS wywiązał się w sobotnie popołudnie z roli faworyta w stu procentach. Bełchatowianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli i do trzeciego Widzewa i drugiej Olimpii Grudziądz (wygrała 2:0 ze Stalą Stalowa Wola) tracą tylko dwa oczka. Kolejny mecz bełchatowian czeka już w środę. Będzie to wyjazdowe starcie z broniącym się przed spadkiem ROW Rybnik.

PGE GKS Bełchatów - Gryf Wejherowo 3:1
1:0 Emile Thiakane (13’)
2:0 Damian Michalski (28’ karny)
2:1 Krzysztof Wicki (58’ karny)
3:1 Patryk Mularczyk (59’)

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek - Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka - Bartosz Biel (83’ Mateusz Stolarczyk), Patryk Mularczyk (79’ Artur Golański), Emile Thiakane (44’ Wiktor Putin) - Bartłomiej Bartosiak (67’ Przemysław Zdybowicz).

Gryf: Dawid Leleń - Paweł Brzuzy, Paweł Ewertowski, Krzysztof Wicki, Adrian Liberacki (46’ Adrian Machol) - Paweł Czychowski (82’ Oskar Ryk), Piotr Kołc, Łukasz Pietroń, Mateusz Węsierski, Mateusz Goerke - Dawid Rogalski.

żółte kartki: Goerke, Węsierski.