[FOTO] Omega lepsza od Włókniarza w derbach regionu. Astoria i ESPN Zjednoczeni ze zwycięstwami

2019-04-15 09:00:50

Nie przyniosła oczekiwanych skutków zmiana na stanowisku trenera IV-ligowego Włókniarza Zelów. Zelowianie przegrali w sobotnich derbach Powiatu Bełchatowskiego z Omegą Kleszczów. Ważne zwycięstwa naszych drużyn w rozgrywkach A-klasy, gdzie w dalszym ciągu drugie lokaty zajmują Hetman Rusiec i ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów.

Dawid Wnuk zastąpił Tomasza Fiszera w roli szkoleniowca klubu z Zelowa i na "dzień dobry" przyszło mu przygotować zespół do spotkania derbowego. Niestety debiut okazał się bolesny, ponieważ gospodarze w drugiej połowie aż trzykrotnie pokonali grającego trenera i to w przeciągu dwunastu minut. Honorową bramkę dla Włókniarza zdobył w doliczonym czasie gry Mateusz Piesik, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Dzięki tym trzem punktom Omega wyprzedziła zelowian w ligowej tabeli.

W klasie okręgowej Omega II Kleszczów utarła nosa faworyzowanemu Świtowi Kamieńsk remisując na wyjeździe 0:0 a Astoria Szczerców pokonała GUKS Gorzkowice 3:1, z czego dwie bramki zdobył Kamil Wańdoch. W A-klasach dwa zwycięstwa naszych przedstawicieli. ESPN Zjednoczeni Bełchatów wygrali na trudnym terenie ze Startem Niechcice po bramkach Filipa Przybylskiego oraz Łukasza Michalskiego z 88. minuty. Przy prowadzeniu 1:0 rzut karny wykonywany przez zawodnika gospodarzy obronił Krystian Paprocki. Ten sukces sprawia, że "United" w dalszym ciągu zajmują drugą lokatę.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Hetmana Rusiec, który przegrywając do przerwy z UKS Ustków 1:2 zdołał odmienić losy spotkania. Trzy minuty po przerwie wyrównał Łukasz Mielczarek a w 70. minucie uczynił to Łukasz Kołodziej. Ten sam zawodnik na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry trafił na 4:3. Tym samym Hetman wykorzystał wpadki swoich przeciwników (GKS Sędziejowice i LKS Pyszków) i samodzielnie zajmuje drugie miejsce w sieradzkiej A-klasie. Za to w piotrkowskiej B-klasie zwycięstwo rezerw Włókniarza Zelów i porażka z liderem KS Grocholice Bełchatów. Nie doszedł do skutku mecz Alfy Kleszczów, która w oficjalnym piśmie do OZPN w Piotrkowie Tryb. poinformowała, że nie przyjedzie do Piotrkowa Tryb. Powodem były problemy kadrowe, w wyniku których nie udało się zebrać kilkunastu zawodników gotowych do gry.

Piąty mecz bez zwycięstwa notują juniorzy GKS Bełchatów. Po zwycięstwie z Ruchem Chorzów na początek rundy wiosennej następnie były dwa remisy i w niedzielę trzecia porażka z rzędu. Jest ona tym boleśniejsza, że na płycie głównej Stadionu Miejskiego wygrała ostatnia w tabeli Elana Toruń. Goście byli zespołem lepszym, częściej zagrażającym bramce GKS a jedyna bramka padła po rzucie karnym.

IV liga, gr. łódzka (22. kolejka):
* Omega Kleszczów - Włókniarz Zelów 3:1 (0:0)
bramki dla Omegi: Jakub Szaniec, Krystian Pałczyński, Robert Tomesz; gol dla Zelowa: Mateusz Piesik

Omega: Paweł Wiśniewski - Zieliński, Pałyska (39’ Kuliberda), Michalak (72’ Szóstakiewicz), Ociepa (76’ Serafin) - Pieniążek (85’ Śpiewak), K. Kowalski, P. Kowalski, Szaniec (81’ Saternus), Roczek - Pałczyński

Włókniarz: Wnuk - Majsak, Oborowski, Golański, Bendkowski, Majda (87’ Piesik), Boczkiewicz (57’ Głowacki), Pawelec, Kaliski (65’ N. Dregier), J. Dregier (79’ Raś), Maciejewski

(9. Omega Kleszczów 25 pkt. [7-4-10] 35:38; 11. Włókniarz Zelów 24 [7-3-11] 28:40 ([zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek)

III liga kobiet, gr. łódzka (15. kolejka):
* Grabka Grabica - LUKS Astoria Szczerców Junior 0:8 (0:4)
bramki dla Astorii: Barbara Janus (x2), Daria Tarabasz (x2), Michalina Adamczyk (x2), Nikola Kiereś, bramka samobójcza

(5. LUKS Astoria 27 [9-0-6] 41:19)

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (17. kolejka)
* Astoria Szczerców - GUKS Gorzkowice 3:1 (0:1)
bramki dla Astorii: Kamil Wańdoch (x2), Bartosz Wilkoszewski

* Świt Kamieńsk - Omega II Kleszczów 0:0

(5. Astoria Szczerców 25 [7-4-6] 31:25; 7. Omega II Kleszczów 20 [4-8-5] 33:28)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (15. kolejka):
* Start Niechcice - ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów 0:2 (0:0)
bramki dla ESPN: Filip Przybylski, Łukasz Michalski

ESPN Zjednoczeni: Krystian Paprocki - Mateusz Szczepanek, Krzysiek Perkowski, Filip Śliwiński - Dominik Więcław, Mateusz Siedlecki, Mikołaj Kotowski, Jacek Berensztajn, Konrad Krawczyk (75’ Mateusz Szybalski) - Filip Przybylski (85’ Wojtek Piechowicz), Łukasz Michalski

* LKS Dobryszyce - Astoria II Szczerców 3:0 (walkower, zespół Astorii II wycofał się z rozgrywek)

(2. ESPN Zjednoczeni Bełchatów 35 [11-2-2] 47:21; 12. Astoria II Szczerców 13 [4-1-10] 26:37)

A klasa, gr. Sieradz II (20. kolejka):
* UKS Ustków - Hetman Rusiec 3:4
bramki dla Hetmana: Łukasz Mielczarek (x2), Łukasz Kołodziej (x2)

Hetman: Matusiak - Cajgler (67’ Cieślak), Michalak, Koziara, Matynia - Koch (46’ Witczański), Studziński (58’ Walewacz), Wojciechowski, Ławniczek (90’ Uciński) - Mielczarek, Kołodziej

(2. Hetman Rusiec 38 [12-2-6] 58:49)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (15. kolejka):
* KS Grocholice Bełchatów - Polonia Gorzędów 0:4 (0:2)
* Warta-Carbo Pławno - Włókniarz II Zelów 3:5 (2:1)
bramki dla Zelowa: Maciej Kostrzewa (x2), Borys Karaś, Igor Wilczek, Joachim Rogut

* UKS Concordia 1909 Piotrków Tryb. - Alfa Kleszczów (zespół gości nie przyjechał na mecz)

(6. Włókniarz II Zelów 16 [4-4-5] 37:34; 8. KS Grocholice 8 [2-2-8] 21:47; 9. Alfa Kleszczów 8 [2-2-9] 19:51)