Wyjazdowa niemoc PGE GKS trwa nadal

2019-04-13 18:15:56

W przeciągu tygodnia piłkarze PGE GKS Bełchatów zmienili się nie do poznania. W ubiegłą niedzielę w dobrym stylu pokonali Znicz Pruszków by kilka dni później przegrać ze Stalą Stalowa Wola. Kolejny raz potwierdza się teza, że spotkania wyjazdowe nie są mocną stroną górniczego zespołu. Jednak bez punktów zdobywanych na obcych boiskach może być trudno utrzymywać kontakt z ligową czołówką.

Pierwsza odsłona spotkania nie przyniosła bramek, choć już w 5. minucie Grzegorz Janiszewski ze Stali był blisko pokonania Pawła Lenarcika po rzucie rożnym, kiedy to piłka po jego strzale minęła o centymentry prawy słupek bełchatowskiej bramki. Po kwadransie "Brunatni" powinni objąć prowadzenie, po tym jak z piątego metra uderzał Paweł Czajkowski. Pomocnik PGE GKS trafił niestety w słupek. Chwilę później dobra interwencja golkipera Stali uchroniła jego zespół od utraty bramki, po tym jak strzał na bramkę oddał Damian Michalski.

Druga część spotkania rozpoczęła się od przewagi gospodarzy, którzy już w 52. minucie powinni cieszyć się z gola. Tym razem jednak dobrze zachował się Przemysław Zdybowicz, który wybił piłkę z linii bramkowej. Mimo wszystko "Stalówka" nadal przeważała i jej próby znalazły powodzenie w 82. minucie, kiedy to padła jedyna bramka tego spotkania. Jej autorem był Michał Mistrzyk, który strzałem głową z ostrego kąta zdołał pokonać Lenarcika. W między czasie groźnie główkował Emile Thiakane (piłka wybita z linii bramkowej) a próba Bartłomieja Bartosiaka z ponad 30 metrów wylądowała na poprzeczce.

Była to czwarta wyjazdowa porażka PGE GKS, który nie zdołał wygrać w delegacji od listopada 2018 r. i meczu z Siarką Tarnobrzeg (1:0). Sobotnia strata punktów jest o tyle boleśniejsza dla kibiców "Brunatnych", że swój mecz przegrała będąca w zasięgu punktowym Olimpia Grudządz (1:2 ze Zniczem Pruszków) a wygrała Elana Toruń, która tym samym przesunęła się przed ekipę Artura Derbina. Za tydzień bełchatowianie na swoim boisku podejmą Gryfa Wejherowo (sobota, godz. 17).

Stal Stalowa Wola - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
1:0 - Michał Mistrzyk 82’

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Mariusz Magiera, Damian Michalski, Mateusz Szymorek - Paweł Czajkowski (87’ Artur Golański), Marcin Ryszka - Bartłomiej Bartosiak, Patryk Mularczyk, Emile Thiakane (83’ Hubert Tylec) - Przemysław Zdybowicz (60’ Bartosz Biel)

Żółte kartki: Pietras, Jarosz (Stal) oraz Magiera, Czajkowski, Thiakane (PGE GKS)
Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 756945 odwiedzin