Blisko pół miliona złotych zapłaciły kluby 2 ligi agentom piłkarskim. GKS miał w tym udział?

2019-04-11 09:29:36

Blisko pół miliona złotych zapłaciły kluby 2 ligi agentom piłkarskim. GKS miał w tym udział?

Polski Związek Piłki Nożnej po raz trzeci opublikował dokument, w którym przedstawia łączne wynagrodzenie pośredników transakcyjnych wypłacone przez polskie kluby trzech klas rozgrywkowych. Po raz drugi przy PGE GKS Bełchatów widnieje kwota 0 zł.

TUTAJ informowaliśmy o dokumentach za okres 1 kwietnia 2015 - 31 marca 2016 r. oraz 1 kwietnia 2017 - 31 marca 2018 r. Tym razem można zapoznać się z danymi za okres 1 kwietnia 2018 - 31 marca 2019, kiedy to kluby z Ekstraklasy wydały ponad 32 mln zł., I ligi blisko 2 mln zł a II ligi 455 tys. zł.

W tym czasie klub ze Sportowej kontraktował zawodników w dwóch oknach transferowych (letnim i zimowym). Wówczas do GKS trafili m.in. Bartosz Biel, Viktor Putin, Paweł Czajkowski, Artur Golański czy Mikołaj Grzelak. Okazuje się, że przy każdej z tych transakcji z kasy klubu nie wypłacono złotówki na poczet agenta piłkarskiego.

Wśród II-ligowców wynagrodzenie pośrednikom wypłacili m.in. przedstawiciele Widzewa Łódź (235 tys. zł), Górnika Łęczna (149 tys. zł) czy Olimpii Grudziądz (34 tys. zł). Klasę wyżej ponad pół milion złotych na ten cel zeszło z konta Podbeskidzia Bielsko-Biała a 265 tys. zł GKS Katowice. W Ekstraklasie za to najwięcej wydaje Lech Poznań (blisko 7 mln zł) z Legią Warszawa (blisko 6 mln zł) i Wisłą Płock (5 mln mł).

Przypominamy, że zestawienie może nie ukazywać w pełni tych danych. Mianowicie podane kwoty nie dotyczą tylko i wyłącznie tych dwóch okienek transferowych, lecz składają się na nie zobowiązania powstałe w różnych okresach. W przypadku zaległości z płatnościami ze strony klubów, zostaną one ujęte w kolejnym zestawieniu. Pełna informacja dostępna TUTAJ.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 806437 odwiedzin