Fatalny weekend dla naszych drużyn. W Zelowie szukają nowego trenera

2019-04-08 12:14:40

Osiem spotkań - trzy remisy i pięć porażek! To fatalny bilans minionego weekendu w wykonaniu naszych męskich drużyn. Honoru ratuje jedynie triumf żeńskiej LUKS Astorii Szczerców, którą zaczniemy brać pod uwagę w naszym cotygodniowym "Piłkarskim podsumowaniu". Jedna z porażek zakończyła się odejściem szkoleniowca zespołu.

To był słaby weekend dla naszych czwartoligowców. Włókniarz Zelów przegrał w meczu domowy aż 0:6 z wiceliderem, Wartą Sieradz. Była to trzecia wiosenna porażka zelowian i druga z rzędu, co między innymi skłoniło trenera Tomasza Fiszera do podjęcia decyzji o zakończeniu pracy z Włókniarzem. Nazwisko nowego szkoleniowca nie jest jeszcze znane. Z kolei Omega Kleszczów po dobrym meczu z Wartą Działoszyn niestety tylko zremisowała bezbramkowo z teoretycznie słabszą Pogonią Zduńska Wola. W nadchodzący weekend czekają nas derby regionu, których gospodarzem będzie Omega. W rundzie jesiennej lepsi byli piłkarze z Zelowa, którzy wygrali 3:2.

W III lidze kobiet dobrze radzi sobie LUKS Astoria Szczerców Junior, o której jednak wcześniej wspominaliśmy niewiele. Po 14. kolejkach sezonu podopieczne Łukasza Topolskiego zajmują piątą lokatę a w miniony weekend pokonały w meczu domowym Włókniarza Konstantynów 4:0 po trafieniach Angeliki Opyd, Barbary Masapust, Nikoli Kiereś i Michaliny Adamczyk. Bezkonkurencyjna w tej grupie jest drużyna UKS SMS III Łódź. W piotrkowskiej klasie okręgowej rozegrany zostały derby regionu, w których nastąpił podział punktów. Omega II Kleszczów dwukrotnie obejmowała prowadzenie, by jednak pozwolić Astorii Szczerców na wyrównanie. Po golu Pawła Piotrkowskiego z 70. minuty wynik już się nie zmienił, w wyniku czego obie drużyny nadal zajmują odpowiednio szóstą i siódmą pozycję w tabeli.

W piotrkowskiej A-klasie wpadka ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów. Bełchatowianie zremisowali wysoko z Grabką Grabica, przy czym dwukrotnie musieli odrabiać straty. W 52. minucie uczynił to Filip Przybylski a w 70. po strzale z rzutu wolnego Jacek Berensztajn. Pięć minut później po trafieniu Łukasza Michalskiego gospodarze prowadzili 3:2 i taki stan rzeczy utrzymywał się do 90. minuty. Wtedy też goście wyrównali z rzutu karnego i nastąpił niespodziewany podział punktów. Z kolei w sieradzkiej A-klasie zakończyła się passa ośmiu kolejnych zwycięstw Hetmana Rusiec. Drużyna duetu trenerskiego Rafał Dziedzic - Mariusz Studziński prowadziła z Victorią Szadek już 2:0, by finalnie zejść z boiska pokonaną. Porażka osunęła Hetmana z drugiego na piąte miejsce w ligowej tabeli, przy czym zespoły z lokat 2-5 mają taką samą liczbę punktów (35) a w tabeli ekip zainteresowanych najlepszy bilans ma GKS Sędziejowice.

W najniższej klasie rozgrywkowej okręgu piotrkowskiego podwójna porażka drużyn z naszego regionu. Alfa Kleszczów uległa w meczu domowym z dotychczas najsłabszą drużyną sezonu Wartą-Carbo Pławno 1:2 a Włókniarz II Zelów nie znalazł recepty na rezerwy Pilicy Przedbórz, przegrywając 2:3. Smutno patrzeć na tabelę B-klasy, gdzie w dolnej jej części znajdują się trzy nasze zespoły... W Centralnej Lidze Juniorów za to porażka GKS Bełchatów w bardzo ważnym meczu z Jagiellonią Białystok. Rozpoczęło się bardzo dobrze bo od trafienia Damiana Warneckiego już w 2. minucie. "Jaga" dość szybko jednak wyrównała po trafieniu z rzutu karnego a do końca pierwszej połowy wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Wynik spotkania został ustalony w 85. minucie po golu samobójczym.

IV liga, gr. łódzka (21. kolejka):
* Włókniarz Zelów - Warta Sieradz 0:6 (0:4)

Włókniarz: Gawroński - Kaliski, Majsak, Oborowski, Bendkowski, Jachymski, Boczkiewicz (70’ S. Krajda), Głowacki, Pawelec (46’ Majda), J. Dregier, Maciejewski (75’ Piesik)

* Pogoń Zduńska Wola - Omega Kleszczów 0:0

Omega: Paweł Wiśniewski - Szóstakiewicz (46’ Śpiewak), Pałyska, Michalak, Zieliński - Ociepa, Pieniążek (89’ Serafin), Paweł Kowalski (86’ Krzysztof Kowalski), Szaniec, Roczek, Pałczyński

(8. Włókniarz Zelów 24 pkt. [7-3-10] 27:37; 11. Omega Kleszczów 22 [6-4-10] 32:37 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

III liga kobiet, gr. łódzka (14. kolejka):
* LUKS Astoria Szczerców Junior - Włókniarz Konstantynów 4:0 (1:0)
bramki dla Astorii: Angelika Opyd, Barbara Masapust, Nikola Kiereś, Michalina Adamczyk

(5. LUKS Astoria 24 pkt. [8-0-6] 33:19)

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (16. kolejka)
* Omega II Kleszczów - Astoria Szczerców 2:2 (2:1)
bramki dla Omegi II: Patryk Niewiadomski, Dawid Barański (rzut karny); bramki dla Astorii: Kamil Wańdoch, Piotr Piotrowski

(6. Astoria Szczerców 22 [6-4-6] 28:24; 7. Omega II Kleszczów 19 [4-7-5] 33:28)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (14. kolejka):
* ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Grabka Grabica 3:3 (0:0)
bramki dla ESPN: Filip Przybylski, Jacek Berensztajn, Łukasz Michalski

ESPN Zjednoczeni: Paprocki Krystian - Szewczyk Damian, Perkowski Krzysztof, Śliwiński Filip - Piechowicz Wojciech (65’ Szybalski Mateusz), Szczepanek Mateusz (46’ Kotowski Mikołaj), Włoch Kamil, Berensztajn Jacek, Perkowski Przemysław (85’ Nowak Mikołaj) - Przybylski Filip (80’ Młynarski Łukasz), Pietrasik Wiktor (46’ Michalski Łukasz)

* KS Niedośpielin - Astoria II Szczerców 3:0 (walkower, zespół Astorii II wycofał się z rozgrywek)

(2. ESPN Zjednoczeni Bełchatów 32 [10-2-2] 45:21; 12. Astoria II Szczerców 13 [4-1-9] 26:34)

A klasa, gr. Sieradz II (19. kolejka):
* Hetman Rusiec - Victoria Szadek 2:3
bramki dla Hetmana: Łukasz Kołodziej, Piotr Ławniczek

(2. Hetman Rusiec 35 [11-2-5] 52:43)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (14. kolejka):
* Alfa Kleszczów - Warta-Carbo Pławno 1:2 (1:1)
gol dla Alfy: Marcin Baryła

* Włókniarz II Zelów - Pilica II Przedbórz 2:3 (1:1)

(6. Włókniarz II Zelów 13 [3-4-5] 32:31; 8. KS Grocholice 8 [2-2-7] 21:43; 9. Alfa Kleszczów 8 [2-2-8] 19:48)