Brązowy medal zapaśnika GKS w Pucharze Polski

2019-04-02 15:38:45

W ostatni weekend marca w Kostrzyniu nad Odrą odbył się II Puchar Polski Kadetów, będący jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wzięło w nim udział czterech zawodników sekcji zapaśniczej GKS "Bełchatów" S.A.

Najlepiej z górniczych zapaśników spisał sie Klaudiusz Matyja zdobywając brązowy medal w kategorii kadet do 17 lat w wadze 80 kg. 17-latek wygrał cztery z pięciu swoich rund, po czym również okazał się lepszy w finale III-V, gdzie okazał się lepszy od Eryka Klimek.

Piąty w kat. 110 kg był Mateusz Osowski, który wygrał dwie z trzech walk w początkowych rundach, w tym z klubowym kolegą Dominikiem Proszak. Niestety Mateusz uległ w finale III-V Dominikowi Kominkowi z MLKS Agros 1/3. Dominik był ósmy. Z kolei Krystian Michalski zajął z kolei 14. miejsce w kat 51 kg.

- Dla Klaudiusza jest to najlepszy i pierwszy taki wynik w jego startach - informuje klub. - Wszyscy zawodnicy wywalczyli kwalifikację i będą reprezentować górnicze barwy w najważniejszym turnieju w tej grupie wiekowej - dodaje.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 756955 odwiedzin