Hetman Rusiec wygrał ósmy kolejny mecz! ESPN Zjednoczeni lepsi w Krzętowie

2019-04-01 12:42:15

Hetman Rusiec wygrał ósmy z rzędu mecz w sieradzkiej A-klasie - to najważniejsza informacja minionego weekendu, którą relacjonujemy dla Was w "Piłkarskim podsumowaniu regionu". Na uwagę zasługuje także sukces Omegi Kleszczów i pierwsze zwycięstwo na boisku w 2019 r. ESPN Zjednoczonych Bełchatów.

Wiele emocji dostarczyło kibicom w Łękińsku starcie sąsiadów w ligowej tabeli, Omegi Kleszczów i Warty Działoszyn. Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy już po pół godziny gry prowadzili 2:1. Zaraz po przerwie wyrównał Jakub Szaniec a gola na wagę końcowego triumfu w 88. minucie zdobył Dawid Pałyska, po raz drugi tego dnia wykorzystując pewnie rzut karny. Dla "Omeżki" był to pierwszy wiosenny mecz w Łękińsku, gdzie będzie rozgrywała swe spotkania w roli gospodarza, ze względu na rozpoczęty remont Stadionu Miejskiego w Kleszczowie. Za to Włókniarz Zelów przegrał z mocnym KS Kutno 0:2.

Klasę niżej miniony weekend niestety nie dostarczył pozytywnych rozstrzygnięć. Astoria Szczerców tylko bezbramkowo zremisowała z ostatnimi w tabeli Czarnymi Rozprza, dla których był to drugi wyjazdowy remis w tym sezonie. Z kolei rezerwy z Kleszczowa przegrały 0:2 z liderującą i dotychczas niepokonaną Polonią Piotrków Tryb. Za tydzień obie jedenastki zagrają ze sobą, w rundzie jesiennej górą była Astoria wygrywając 4:1.

Po trudnym spotkaniu pierwsze wiosenne zwycięstwo na boisku zapisała na swe konto drużyna ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów. Bełchatowianie pokonali na wyjeździe Zapał Krzętów 2:0 po dwóch golach Filipa Przybylskiego. Młody napastnik najpierw celnym strzałem głową sfinalizował doskonałe podanie Jacka Berensztajna, a w drugiej połowie podobnie uczynił po asyście Filipa Śliwińskiego. W sieradzkiej A-klasie ósma wygrana z rzędu Hetmana Rusiec! W sobotę rusiecka ekipa pokonała Rokitę Rokitnica, choć do przerwy przegrywała 1:2. Jednak na początku drugiej połowy Hetman wyrównał za sprawą Artura Witczańskiego by między 81. a 84. minutą dobić przeciwnika, zdobywając dwie kolejne bramki.

W B-klasie zapunktował jedynie Włókniarz II Zelów remisując 3:3 z Victorią Woźniki, ratując wynik w samej końcówce, gdy dwukrotnie pokonali golkipera gospodarzy. Siódmy mecz w tym sezonie przegrała Alfa Kleszczów, która nie dała rady rezerwom Pilicy Przedbórz, pozwalając jej zawodnikom na strzelenie aż siedmiu bramek. Nie odbył się mecz KS Grocholice Bełchatów z RKS II Radomsko, czego powodem miał być brak opieki medycznej. Przedstawiciele klub nie chcieli komentować tej sytuacji, której finałem będzie zapewne walkower na rzecz rywala, ale decyzję w tej sprawie podejmie Wydział Gier OZPN w Piotrkowie Tryb.

Po trzech spotkaniach ze zdobyczą punktową, GKS Bełchatów przegrał z faworyzowanym Zagłębiem Lubin 0:2. Dobra postawa górniczych juniorów może sprawić, że w nadchodzący weekend zdobędą oni cenne punkty w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Wyjazdowy pojedynek będzie o tyle istotny, że obie ekipy dzieli obecnie siedem punktów.

IV liga, gr. łódzka (20. kolejka):
* Omega Kleszczów - Warta Działoszyn 3:2 (1:2)
bramki dla Omegi: Dawid Pałyska (x2), Jakub Szaniec

Omega: Paweł Wiśniewski – Kuliberda (46’ Mateusz Roczek), Pałyska, Michalak, Szóstakiewicz (58’ Śpiewak) - Ociepa (88’ Krzysztof Kowalski), Pieniążek (76’ Serafin), Paweł Kowalski, Olas (46’ Szaniec), Zieliński - Pałczyński (90’ Lesiakowski)

* KS Sand Bus Kutno - Włókniarz Zelów 2:0 (0:0)

(8. Włókniarz Zelów 24 pkt. [7-3-9] 27:31; 11. Omega Kleszczów 21 [6-3-10] 32:37 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (15. kolejka)
* Polonia Piotrków Tryb. - Omega II Kleszczów 2:0 (0:0)
* Astoria Szczerców - Czarni Rozprza 0:0

Astoria: Malicki - Romański, Piotrowski (Barasiński), Ratajczyk, Wilkoszewski, Wańdoch, Rudzki (Galewski), Pietkiewicz, Siewiera (Rojszczak), Piersa (Stępnik), Skała (Soboń)

(6. Astoria Szczerców 21 [6-3-6] 26:22; 7. Omega II Kleszczów 18 [4-6-5] 31:26)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (13. kolejka):
* Zapał Krzętów - ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów 0:2 (0:1)
bramki dla ESPN: Filip Przybylski (x2)

ESPN Zjednoczeni: Krystian Paprocki - Filip Śliwiński, Krzysztof Perkowski (84’ Mikołaj Nowak), Damian Szewczyk - Kamil Włoch (84’ Mikołaj Kotowski), Mateusz Szczepanek (73’ Sebastian Lesiak) - Dominik Więcław (84’ Łukasz Młynarski), Jacek Berensztajn, Jakub Markiewicz (60’ Wojciech Piechowicz) - Przemysłąw Perkowski (79’ Michał Kutyba), Filip Przybylski (66’ Kamil Frąckowicz

(2. ESPN Zjednoczeni Bełchatów 31 [10-1-2] 42:18; 12. Astoria II Szczerców 13 [4-1-8] 26:31)

A klasa, gr. Sieradz II (18. kolejka):
* Hetman Rusiec - Rokita Rokitnica 4:2 (1:2)
bramki dla Hetmana: Artur Witczański (x2), Adrian Koch, Piotr Ławniczek

Hetman: Matusiak - Mielczarek (87’ Uciński), Kozioł, Koziara, Małkowski (88’ Cajgler) - Wojciechowski, Studziński (62’ Michalak), Walewacz (50’ Matynia), Koch (46’ Ławniczek) - Witczański, Kołodziej

(2. Hetman Rusiec 35 [11-2-5] 52:43)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (13. kolejka):
* Victoria Woźniki - Włókniarz II Zelów 3:3 (1:1)
bramki dla Zelowa: Adam Zeja, Igor Wilczek, Dominik Rosiak
* Pilica II Przedbórz - Alfa Kleszczów 7:2 (2:0)
* KS Grocholice Bełchatów - RKS II Radomsko (mecz się nie odbył)

(5. Włókniarz II Zelów 13 [3-4-4] 30:28; 8. KS Grocholice 8 [2-2-6] 21:40; 9. Alfa Kleszczów 8 [2-2-7] 18:46)