Bezbramkowy remis PGE GKS w Katowicach

2019-03-30 17:16:44

Bezbramkowy remis PGE GKS w Katowicach

Bezbramkowym remisem zakończyło się sobotnie spotkanie PGE GKS Bełchatów z Rozwojem Katowice. Dla "Brunatnych" to trzeci mecz bez zwycięstwa, choć sytuacji ku temu by wywieźć komplet punktów z Katowic nie brakowało. Zabrakło skuteczności i boiskowego szczęścia.

Po zwycięskim początku rundy wiosennej (triumfy z Ruchem Chorzów i Górnikiem Łęczna) podopieczni Artura Derbina złapali zadyszkę. Porażka z mocną Olimpią Grudziądz i remis z ostatnią w tabeli Olimpią Elbląg nie mogą satysfakcjonować fanów PGE GKS. Tym bardziej, że będąc w grze o awans do 1 ligi, każde zwycięstwo jest niebywale cenne.

W pojedynku z walczącym o utrzymanie Rozwojem Katowice bełchatowianie kilkukrotnie zagrozili bramce Bartosza Golika, ale za każdym razem brakowało kropki nad i. Najpierw po próbie Przemysława Zdybowicza (grający od początku meczu), następnie Bartka Bartosiaka (piłka trafiła w poprzeczkę) i na koniec Artura Golańskiego. Trzeba jednak oddać fakt, że Paweł Lenarcik też miał trochę pracy między słupkami bełchatowskiej bramki.

To siódmy wyjazdowy remis PGE GKS, czwarty bezbramkowy i jedenasty w trwającym sezonie. Oby górniczej ekipie nie zabrakło tych punktów w końcowym rozliczeniu, ponieważ jej siłą jest bardzo dobra gra obronna, ale niestety ofensywa nadal kuleje i dorobek 28 goli nie wzbudza strachu w obozach rywali. Za tydzień "Brunatni" przy Sportowej postarają się to naprawić w telewizyjnym meczu ze Zniczem Pruszków.

Rozwój Katowice - PGE GKS Bełchatów 0:0

PGE GKS: Lenarcik - Sierczyński, Michalski, Grolik, Grzelak, Bartosiak (81’ Biel), Czajkowski, Ryszka, Thiakane (65’ Putin), Golański, Zdybowicz (65’ Tylec)

Żółte kartki: Andrzejczak, Musiolik, Kowalski, Łączek, Kamiński (Rozwój) oraz Thiakane (PGE GKS)
Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)

fot. Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 806421 odwiedzin