Zamiast patrzeć w telefon przyjdź na basen

2019-03-29 12:37:00

Zamiast patrzeć w telefon przyjdź na basen

"Zamień telefon na basen" to hasło imprezy pływackiej, która w niedzielę odbędzie się na pływalni Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w konkurencjach pływackich na różnych dystansach. 

Hasło imprezy mówi o jej idei. Organizatorzy chcą zachęcić do aktywnego, rodzinnego wypoczynku bez smartfonów, czy tabletów. Wydarzenie ma także promować zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Na pływalni PCS przy ul. Czaplinieckiej 96 nie zabraknie rywalizacji sportowej. Rozegrane zostaną zawody pływackie z podziałem na płeć i kategorie wiekowe: 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-17 lat i powyżej 18 lat. O miejscach decydować będą uzyskane czasy. Organizatorzy przygotowali pokaźną pulę nagród dla najlepszych.

Oprócz zawodów indywidualnych będą także zawody rodzinne w konkurencjach: wyciąganie "pereł" z dna basenu, wyścigi rodzinne oraz wyścig australijski. 

Przez cały czas trwania imprezy, w godz. 15-18 na pływalni dostępne będzie stanowisko do nurkowania. Pod okiem instruktorów ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pływania będzie można skorzystać z profesjonalnego sprzętu, a chętni będą mogli przeszkolić się z podstaw nurkowania. 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 806413 odwiedzin