W Zelowie spotkają się przy szachownicy

2019-03-29 15:32:11

W Zelowie spotkają się przy szachownicy

 XXIX Otwarte Mistrzostwa Zelowa w Szachach im. Stanisława Komidzierskiego odbędą się w najbliższą niedzielę w Domu Kultury w Zelowie. sztandarowa zelowska impreza sportowa każdego roku ściąga do miasta kilkadziesiąt osób. Tegoroczna pula nagród wynosi 8 tys. zł.

Otwarte Mistrzostwa Zelowa w Szachach im. Stanisława Komidzierskiego odbędą się już po raz 29. Długa historia, atmosfera zawodów i dobra organizacja sprawiły, że turniej w środowisku szachowym cieszy się szerokim uznaniem. Każdego roku ściągają do Zelowa dziesiątki szachistów i szachistej z całej Polski. W ubiegłym roku przy szachownicach rywalizowało 130 osbó [więcej tutaj].

- Medaliści mistrzostw Polski, a nawet świata, którzy do nas przyjeżdżali gwarantowali wysoki poziom rozgrywek - mówi Sławomir Komidzierski, organizator i syn patrona, pomysłodawcy turnieju. - Jest to turniej wyjątkowy, w którym gramy bez podziału na wiek i płeć, tak więc przy jednej szachownicy mogą spotkać się pięciolatka i 80-latek, nie ma w tym nic dziwnego - dodaje. - Tak jak ja jestem i zawsze będę dumny z mojego taty, tak on byłby dumny z tego, że idea sportowa, którą zapoczątkował 29 lat temu jest kontynuowana, a ranga jej z roku na rok wzrasta - podkreśla syn nieżyjącego już pomysłodawcy turnieju.

Zawody rozpoczną się w niedzielę o godz. 10 w Domu Kultury w Zelowie, przy ul. Kościuszki 74. W tym roku organizatorzy zapowiadają rekordową pulę nagród, która wynosi 8 tys. zl. Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund, w oparciu o regulamin szachów aktywnych. Czas partii na zawodnika wynosi 15 minut. Organizatorem zawodów jest Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy w Zelowie. 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 806450 odwiedzin