[VIDEO] Sztangistki Omegi najlepsze w Polsce. Ich trener nowym szefem Rady Trenerów

2019-03-29 10:01:42

[VIDEO] Sztangistki Omegi najlepsze w Polsce. Ich trener nowym szefem Rady Trenerów

W Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w podnoszeniu ciężarów. Znakomicie spisały się zawodniczki Omegi Kleszczów. Złote medale wywalczyły Sylwia Oleśkiewicz i Magdalena Karolak, a brąz przywiozła do Kleszczowa Aleksandra Kopka. Dwie z nich zostały nowymi rekordzistkami kraju.

Sylwia Oleśkiewicz wygrała kategorię wagową do 49 kilogramów. W rwaniu osiągneła 62 kilogramy, a w podrzucie 83 kilogramy (nowy rekord Polski). Zaliczyła wszystkie sześć podejść, a jej wynik w dwuboju to 145 kg. W punktacji Sinclaira Oleśkiewicz zajęła trzecie miejsce.

Magda Karolak wygrała zaś kategorię wagową plus 87 kg. W dwuboju uzyskała 227 kilogramy (99 w rwaniu i 128 w podrzucie, co jest nowym rekordem kraju). Brąz wywalczyła z kolei Aleksandra Kopka w kategorii do 81 kilogramów. Jej wynik to 138 kg w dwuboju (62 kg w rwaniu i 76 kg w podrzucie).

Przy okazji tej imprezy spotkała się Rada Trenerów PZPC, która w trakcie swych obrad dokonała wyboru nowego przewodniczącego. Dotychczasowy szef tego gremium - Robert Dołęga - na swego następcę zapronował Sebastiana Ołubka. Kandydatura opiekuna kleszczowskiej sekcji podnoszenia ciężarów została przyjęta jednogłośnie.

inf. własna / LKS Omega Kleszczów
fot. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 806458 odwiedzin