Mistrzowie postawieni pod ścianą. PGE Skra przegrywa w Jastrzębiu

2019-03-27 20:32:17

Bardzo blisko zwycięstwa w pierwszym meczu ćwierćfinałowym była PGE Skra Bełchatów. Mistrzowie kraju przegrywali już 0:2 z Jastrzębskim Węglem by doprowadzić do wyrównania. Niestety ostatni set wygrali gospodarze i to oni są o krok od awansu do najlepszej czwórki ligi.

Mistrzowie Polski doskonale rozpoczęli pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Po asie serwisowym Karola Kłosa mieli czteropunktową przewagę (14:10), którą następnie starannie pilnowali. Ta sztuka udawała im się do stanu 19:14, kiedy to o przerwę dla swojej drużyny poprosił Roberto Santilli. Po powrocie na boisko gospodarze rozpoczęli niesamowitą serię, w trakcie której zdołali odrobić stratę i objąć prowadzenie 21:20! Na finiszu tego seta jastrzębianie nie odpuścli a gdy Dawid Gunia pocelował zagrywką Kacpra Piechockiego, mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W drugiej partii oszołomieni siatkarze PGE Skry długo grali "punkt za punkt", by jednak przegrać 20:25. Trzecia odsłona meczu okazała się niesamowicie emocjonująca. Obrońcy tytułu mając "noż na gardle" nie pękali i nie pozwalali gospodarzom na ucieczkę, co tylko podgrzewało temperaturę tego pojedynku. Zwłaszcza, że po dwóch piłkach setowych, swoją okazję do wygrania meczu mieli jastrzębianie. Na szczęśce dwukrotnie tego nie wykorzystali, a partię zakończył atak punktowy Irańczyka.

Do tego momentu grę obrońców tytułu ’ciągneli’ trzej zawodnicy - Ebadipour (14 pkt.), Mariusz Wlazły (13) i Artur Szalpuk (12). Zespołowość, która stanowiła o sile PGE Skry, sprawdziła się także w kolejnej partii. Bełchatowianie będąc "na fali" zabrali się do dalszej pracy, dzięki czemu szybko złapali przewagę (6:2, 14:10) i nie oddali jej do końca seta, dzięki czemu doprowadzili do tie-breaka.

W ostatniej odsłonie środowego pojedynku niestety od początku warunki dyktowali gospodarze, którzy przygasili bełchatowian i zdołali zapewnić sobie końcowy sukces. Ten bardzo przybliża ich do awansu, który zapewni sobie zwycięzca dwóch spotkań tej fazy sezonu. Drugi mecz zostanie rozegrany w sobotę w "Energii". Początek o godz. 14:45.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 25:20, 27:29, 21:25, 15:11)
stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1-0 dla Jastrzębskiego

PGE Skra: Wlazły, Kłos, Kochanowski, Ebadipour, Szalpuk, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Teppan, Orczyk

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 756938 odwiedzin