Ostatnia akcja meczu dała ważne zwycięstwo Hetmanowi. Kolejny wiosenny punkt juniorów GKS

2019-03-25 10:45:36

Wszystkie interesujące nas klasy rozgrywkowe rozpoczęły rundę wiosenną. Do naszych juniorów, czwartoligowców i sieradzkiego rodzynka, w miniony weekend dołączyli przedstawiciele piotrkowskiej klasy okręgowej i B-klasy. Cieszy fakt, że wielu z nich zapisało na swe konto przynajmniej jeden punkt.

Włókniarz Zelów wygrał po raz pierwszy w rundzie wiosennej. Po ubiegłotygodniowej porażce, tym razem podopieczni Tomasza Fiszera pokonali Pilicę Przedbórz 3:1. Strzelanie rozpoczął Albin Maciejewski a kilka minut po nim wynik podwyższył Robert Oborowski. Na 3:0 trafił Jakub Dregier i było już pewne, że gospodarze dopiszą do swego konta trzy punkty.

Bardzo blisko sprawienia niespodzianki była Omega Kleszczów, która do 90. minuty prowadziła z Orkanem Buczek po golu Dawida Pałyski z rzutu karnego w 32. minucie. Od tamtej pory gospodarze grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką ukarany został faulujący golkiper, Kamil Bruchajzer. Piłkarze Omegi powinni podwyższyć swe prowadzenie, jednak brakowało skuteczności. Za to jedna z nielicznych akcji Orkana przyniosła korzyść w postaci bramki wyrównującej i końcowego podziału punktów.

Klasę niżej zwycięstwo Astorii Szczerców po golu w 82. minucie Adriana Matysiaka. Równie dobrze powinno się zakończyć spotkanie w Żłobnicy, gdzie 2:0 prowadziła już Omega II Kleszczów. Jednak przedostatnia drużyna piotrkowskiej klasy okręgowej zdołała się podnieść i finalnie doprowadzić do remisu, co można uznać za niespodziankę i przykrą wpadkę "Omeżki" na początek rundy wiosennej. Przypomnijmy, że z rozgrywek w piotrkowskiej A-klasie wycofała się drużyna Astorii II Szczerców, o czym pisaliśmy TUTAJ. W pierwszej wiosennej kolejce jej rywalem mieli być ESPN Zjednoczeni Bełchatów, którzy tym samym zmuszeni byli pauzować i swoją inaugurację będą mieli w nadchodzący weekend w spotkaniu z Zapałem Krzętów.

W sieradzkiej A-klasie drugie zwycięstwo Hetmana Rusiec, który w najciekawszym spotkaniu minionego weekendu rywalizował na wyjeździe z LGKS Charłupia Mała. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w tym meczu nowy zawodnik tej drużyny, Łukasz Kołodziej. Były napastnik KS Grocholice Bełchatów wszedł na boisku w drugiej połowie, by już dwie minuty później wpisać się na listę strzelców. Co więcej jego trafienie w 95. minucie sprawiło, że rusiecka drużyna wygrała to spotkanie i w dalszym ciągu zajmuje wysokie, drugie miejsce.

W B-klasie z kompletu "oczek" cieszyły się jedynie rezerwy Włókniarza Zelów, które aż 6:2 pokonały KS Grocholice. Gospodarze wynik ustalili jeszcze przed przerwą, kiedy to prowadzili 5:2. Tak słaby mecz gości mógł być spowodowany tym, że przed wiosenną inauguracją odbyli zaledwie dwa wspólne treningi, po tym jak w kadrze znalazło się ponad piętnastu (!) nowych zawodników. To odzew na apel klubu o zgłaszanie się chętnych, ponieważ realna przez moment była wizja wycofania się z rozgrywek. Gorycz szóstej porażki przełknąć musiała Alfa Kleszczów ulegając Victorii Woźniki 0:3.

Trzeci wiosenny mecz Centralnej Ligi Juniorów i GKS Bełchatów w dalszym ciągu punktuje. Po wyjazdowym zwycięstwie z Ruchem Chorzów (3:2) i remisie z Arką Gdynia (2:2) podopiecznym Marcina Węglewskiego ponownie przyszło zagrać na boisku rywala. Nie wpłynęło to źle na "Brunatnych", którzy przywieźli punkt z Krakowa, gdzie zremisowali 1:1 z Cracovią. Był to 17 punkt PGE GKS, który jednak nadal traci aż pięć "oczek" to bezpiecznej pozycji zajmowanej aktualnie przez Motor Lublin. W nadchodzący weekend o kolejną zdobycz będzie trudniej, ponieważ do Bełchatowa przyjedzie trzecie Zagłębie Lubin.

IV liga, gr. łódzka (19. kolejka):
* Włókniarz Zelów - Pilica Przedbórz 3:1 (0:0)
bramki dla Zelowa: Albin Maciejewski, Robert Oborowski, Jakub Dregier
* Orkan Buczek - Omega Kleszczów 1:1 (0:1)
gol dla Omegi: Dawid Pałyska (rzut karny)

Omega: P. Wiśniewski – Zieliński, Michalak, Pałyska, Pieniążek - Ociepa (76’ Serafin), Paweł Kowalski, Kuliberda, Szóstakiewicz (46’ K. Kowalski), Olas (61’ Śpiewak) - Pałczyński (90’ Niedbała).

(8. Włókniarz Zelów 24 pkt. [7-3-8] 27:29; 12. Omega Kleszczów 18 [5-3-10] 29:35 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (14. kolejka)
* Start Lgota Wielka - Astoria Szczerców 0:1 (0:0)
gol dla Astorii: Adrian Matysiak

Astoria: Malicki - Romański, Marynowski (Piotrowski), Wilkoszewski, Wańdoch, Stępnik, Rudzki, Pietkiewicz, Siewiera (Galewski), Barasiński, Matysiak (Soboń)

* Omega II Kleszczów - LKS Czarnocin 2:2 (2:1)
bramki dla Omegi II: Damian Bisaga, Dawid Barański (rzut karny)

Omega II: Zientarski - Piotrowski, Gasik, Barański (Lesiakowski), M. Roczek, Ł. Roczek, Niewiadomski, Bisaga (Sobczak), Jędrzejczyk (Kociniak), Konecki (Trajdos), Kurzynoga (Gajda)

(6. Astoria Szczerców 20 [6-2-6] 26:22; 7. Omega II Kleszczów 18 [4-6-4] 31:24)

A klasa, gr. Sieradz II (17. kolejka):
* LGKS Charłupia Mała - Hetman Rusiec 2:3 (1:0)
bramki dla Hetmana: Łukasz Kołodziej (x2), Marek Kozioł

Hetman: Matusiak - Małkowski, Koziara, Kozioł (88’ Cajgler), Ławniczek (46’ Kołodziej) - Mielczarek, Studziński (60’ Michalak), Wojciechowski, Koch (65’ Matynia) - Walewacz (84’ Cieślak), Witczański

(2. Hetman Rusiec 32 [10-2-5] 48:41)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (12. kolejka):
* Alfa Kleszczów - Victoria Woźniki 0:3 (0:1)
* Włókniarz II Zelów - KS Grocholice 6:2 (5:2)
bramki dla Włóknniarza II: Adam Zeja (x2), Patryk Antoszczyk (x2), Szymon Krzanowski, Dominik Rosiak; bramki dla KSG: Paweł Jasiński, Dawid Figlus

Włókniarz II: Mateusz Szmigielski - Tomasz Niewulski, Patryk Antoszczyk, Dawid Peflik, Piotr Daniel (Jakub Dydoń), Dawid Wejman (Igor Wilczek), Dominik Rosiak, Filip Ratajczyk (Borys Karaś), Szymon Krzanowski, Maciej Kostrzewa, Adam Zeja (Jakub Wrzesiak)

KSG: Jakub Pacha - Konrad Kałużny (Sebastian Pasiek), Marceli Schabowski, Michał Kowalski, Marcin Kowalski (Olgier Minol) - Piotr Drobniewski, Bartłomiej Domin (Paweł Stępień) - Miłosz Pawełczyk (Mariusz Motylski), Damian Pędziwiatr, Dawid Figlus - Paweł Jasiński (Adam Habryn)

(5. Włókniarz II Zelów 12 [3-3-4] 27:25; 8. KS Grocholice 8 [2-2-6] 21:40; 9. Alfa Kleszczów 8 [2-2-6] 16:39)