Porażka PGE Skry na koniec fazy zasadniczej. Już w środę początek fazy play-off

2019-03-24 17:11:49

Porażka PGE Skry na koniec fazy zasadniczej. Już w środę początek fazy play-off

Jedynie prestiżowy wymiar miało ostatnie spotkanie rundy zasadniczej PlusLigi. Ku uciesze sympatyków rodzimej siatkówki spotkały się w nim dwie najlepsze drużyny ubiegłego sezonu, mistrz i wicemistrz kraju, czyli PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Sobotnie zwycięstwo Warty Zawiercie nad Cuprum Lubin przesądziło o tym, że obrońcy tytułu jeszcze przed rozpoczęciem meczu w Kędzierzynie byli świadomi, iż przystąpią do fazy play-off z szóstego miejsca. Mimo wiedzy, że ten pojedynek niczego nie zmieni w końcowej klasyfikacji obu drużyn, to stworzyły one wyśmienite widowisko.

Od początku był to mecz rozgrywany na wysokim poziomie i początkowo mógł podobać się tym, którzy zdecydowali się go obejrzeć. Porwał zwłaszcza drugi set, w którym na finiszu kilkukrotnie zmieniało się prowadzenie a ostatecznie wygrali go gospodarze 38:36. Kolejne dwie odsłony nie były już tak emocjonujące, a całe spotkanie wygrali wicemistrzowie Polski i był to trzeci triumf ZAKSY nad Skrą w tym sezonie.

W ćwierćfinale PlusLigi bełchatowianie zmierzą się z trzecim zespołem rundy zasadniczej, Jastrzębskim Węglem. Rywalizacja zakończy się po dwóch zwycięstwach jednej z drużyn. Pierwszy mecz już w środę o godz. 17:30 w Jastrzębiu a trzy dni później w "Energii" spotkanie numer dwa. W półfinale na zwycięzce tej pary czekać będzie ONICO Warszawa, które zajęło drugie miejsce w klasyfikacji fazy zasadniczej.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:23, 38:36, 19:25, 25:23)

PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Wlazły, Katić, Kłos, Piechocki (libero) oraz Orczyk, Droszyński, Fiel, Milczarek

fot. Filip Olejniczak

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 806440 odwiedzin