PGE GKS traci punkty z czerwoną latarnią ligi

2019-03-23 20:41:59

PGE GKS traci punkty z czerwoną latarnią ligi

PGE GKS Bełchatów tylko zremisował z ostatnią w tabeli Olimpią Elbląg w meczu 25. kolejki rozgrywek 2. ligi. Bełchatowianie stracili dwa punkty i pozycję na miejscu gwarantującym awans do 1. ligi.

Po dobrym początku rundy wiosennej i dość pechowej porażce przed tygodniem w Grudziądzu kibice PGE GKS liczyli, że na własnym stadionie "Brunatni" bez większych problemów ograją ostatnią w tabeli Olimpię z Elbląga. Ale prowadzona przez byłego zawodnika GKS Adama Noconia Olimpia okazała się drużyną bardzo dobrze poukładaną, która w cale nie ustępowała pola gospodarzom.

Największe zagrożenie w drużynie gości stwarzał Michał Fidziukiewicz, który w 33. minucie strzelił fantastyczną bramkę, oddając salwę z woleja. Później jeszcze kilkukrotnie miał swoje sytuacje, w tym jedną po błędzie Pawła Lenarcika.

Wcześniej jednak prowadzenie objęli "Brunatni". Już na początku meczu ładny strzał głową oddał Emile Thiakane i było 1:0. Wydawało się, że wszystko potoczy się jak należy, a bełchatowianie dołożą jeszcze kolejne trafienia i spokojnie wygrają. Tymczasem było inaczej. Dobrze zorganizowany zespół Olimpii nie pozwolił bełchatowianom rozwinąć skrzydeł. Nic nie dały zmiany wprowadzone przez trenera Artura Derbina.

Remis 1:1, wobec efektownego zwycięstwa Olimpii Grudziądz nad Górnikiem Łęczna 6:1 spycha "brunatnych na czwarte miejsce w tabeli. Za tydzień PGE GKS gra na wyjeździe z Rozwojem Katowice.


PGE GKS Bełchatów - Olimpia Elbląg 1:1 (1:1)
1:0 Emile Thiakane (9’)
1:1 Michał Fidziukiewicz (33’)

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak - Bartosz Biel (57’ Przemysław Zdybowicz), Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka, Patryk Mularczyk, Emile Thiakane (72’ Wiktor Putin) - Bartłomiej Bartosiak (72’ Hubert Tylec).

Olimpia: Sebastian Madejski - Wojciech Jurek, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Michał Balewski - Krzysztof Zaremba, Michał Kuczałek (87’ Tomasz Sedlewski), Bartosz Nowicki (69’ Kacper Korkliniewski), Damian Szuprytowski (76’ Michał Ressel), Jakub Bojas - Michał Fidziukiewicz.

żółte kartki: Grolik, Mularczyk - Bojas, Zaremba, Sedlewski.

sędzia: Marcin Kochanek
widzów: 1550.

fot. Adrian Mielczarski, gksbelchatow.com

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 806443 odwiedzin