Festiwal Sztuk Walki w niedzielę w PCS

2019-03-22 15:21:56

Festiwal Sztuk Walki w niedzielę w PCS

II Powiatowy Festiwal Sztuk Walki odbędzie się w niedzielę w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. Będzie to okazja do zapoznania się z ofertą zajęć klubów, sekcji i szkółek prowadzących szkolenia w różnych dyscyplinach sportów walki oraz do zapisania się na kurs samoobrony dla kobiet.

Powiatowy Festiwal Sztuk Walki odbędzie się po raz drugi [zobacz jak wyglądała pierwsza edycja - tutaj i tutaj]. W sali Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie w formie otwartych treningów zaprezentują się kluby i sekcje oferujące szkolenie w zakresie sportów walki. Osoby, które w niedzielne popołudnie odwiedzą obiekty PCS będą mogły poznać tajniki m.in. boksu, aikido, krav magi, czy taekwondo.

- Sztuki walki są szczegółną formą aktywności fizycznej - mówi Mirosław Mielus, dyrektor PCS. - Oprócz nabytych umiejętności samoobrony, treningowi podlega również umysł. Aktywność i ogólna sprawność fizyczna, to znakomity przepis na dobre samopoczucie - dodaje.

787.jpg

Początek imprezy w hali sportowej PCS (wejście od strony basenu) zaplanowano na godz. 15. Poszczególne sekcje i kluby zaprezentują się w kilkunastominutowych blokach. Będzie okazja zobaczyć pokazowe treningi, ale też zasięgnięcia opinii o specyfice każdej dyscypliny i oczywiście zapisania się na profesjonalne treningi. Trenerzy i instruktorzy zadzadzą kłam wielu powszechnym opiniom, że sztuki walki nie są dla każdego. Przeciwnie, w bezpieczny sposób mogą je uprawiać także dzieci. 

Podczas Festiwalu będzie też możliwość zapisania się na kolejną edycję bezpłatnego kursu samoobrony. Zajęcia pod nazwą "Bezpieczna Kobieta" w tym roku będę realizowane wspólnie z klubem aikido. Liczba miejsc dla pań ograniczona jest tylko do 20 osób. W poprzednich latach kursy samoobrony cieszyły się dużym zaintersowanie mieszkanek powiatu bełchatowskiego, dlatego panie, które chcą wziąć udział w kursie raczej powinny pojawić się w niedzielę w PCS.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 806414 odwiedzin